Valheim Güncellemesi Bossları Güçlendirdi

Valheim güncellemesi başka bazı hataları da gideriyor

Her geçen gün bir başka satış rekoru kıran Valheim için yayınlanan yeni düzeltme güncellemesi bossları güçlendiriyor. Ayrıca oyunda başka hatalar da düzeliyor. 

Satış rekorlarını bir bir kıran hayatta kalma oyunu Valheim’da bazı oyuncular yer alan beş büyük boss canavarı kolayca alt etti. Ancak, geliştirici firma Iron Gate Studios canavarların bu kadar hızlı alt edilmesinden memnun değil. Bu yüzden, yayınlanan bir güncelleme ile üç farklı boss canavara zorluklar geldi. Swamp blob Bonemass, Ice Dragon Moder ve Skeletal Head Honcho Yagluth’u alt etmek zorlaştı.

Firmadan güncelleme hakkında bir açıklama geldi. “Çocuklar onları çok çabuk öldürdünüz” ifadesi firma CEO’su Richard Svensson’a ait. Svensson güncellemeyle Bonemass’ın daha hızlı saldıracağını söyledi. Moder’in ise canı 2,500’e yükseldi. Yagluth’a ise birtakım dayanıklılık özellikleri geldi. Daha önceden oyuncular bu canavarı sadece birkaç dakikada yeniyordu.

Valheim güncellemesi başka bazı hataları da gideriyor

Yama ile birlikte başka hata düzeltmeleri ve ayarlamalar da gerçekleşti. Önceden oyuncular alt+f4 ile çıktıklarında zaman zaman gerçekleşen harita bozulması düzeldi. Ancak, yine de siz sık sık oyununuzu kaydetmeyi unutmayın. Başka bir iyi haber ise çok oyunculu modlara her girdiğinizde işaretlemek durumunda kaldığınız konumunuzu gösterme tercihini artık kaydediliyor olması. Başka bir güncelleme ise deathsquitos isimli canavarların sesinin daha uzaktan duyulabilmesi. Böylece sürpriz saldırılara karşı artık daha fazla kendinizi koruma şansınız olacak.

Ayrıca bu güncelleme sonrasında bazı oyuncular siyah ekran aldıklarından şikayet etmeye başlamıştı. Svensson yaptığı açıklamada bunun sebebinin sunucularda yaşanan güncellemeler olduğunu söyledi. Bunla birlikte güncelleme notlarında birçok detay daha yer aldı. Eşya üretiminde yaşanan sorunlar güncelleme ile düzeldi. Zıpkın türü silah kullanan oyuncuların gemiye binmelerinde yaşanan hatalar düzeldi. Moder’e bir müzik güncellemesi ve ses dengelerini ayarlandı. Ağ bağlantısı sorunları düzeldi. İnşaat yapmada yaşanan bazı hatalar ve mezar taşlarının kaybolması hatasını da çözüyor.

Bu oyun büyük bir ilgi toplasa da hala erken erişimde. Bu da oyunda birçok hatanın yaşanabileceğini gösteriyor. Bundan sonra da oyun birçok hata ile gündeme gelecektir. Bunlarla karşılaşmak istemeyen kişilerin oyunun kararlı sürümlerine kadar beklemesini tavsiye ediyoruz.

Diğer haberler:

>> Final Fantasy VII Remake, yeni bir bölüm ile PS5’e geliyor

>> Sony, 2021 yılının ‘State of Play’ etkinliğinin tarihinin açıkladı