Yerli Kripto Para Borsaları Teker Teker Açıklama Yaptı: Korkulacak Bir Şey Var Mı?

Kripto para ve altın

Yerli kripto para borsaları son yaşanan gelişmelerden sonra teker teker açıklama yapma kararı aldı. Özellikle dolandırıcılık faaliyetleri onların da canını sıkmış gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla ilgili detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’nin lider kripto para borsaları olarak bilinen süper üçlü bazı açıklamalar yapmak zorunda kaldı. İnsanların aniden kripto para piyasalarına karşı temkinli yaklaşması yapılan açıklamaların en önemli nedenleri arasında yer alıyordu. BtcTurk, Paribu ve Bitexen konuyla alakalı önemli açıklamalar yaptı.

İlk açıklama BtcTurk borsasından geldi. Türkiye’nin ilk kripto para borsası olmakla birlikte aynı zamanda dünyanın dördüncü kurulan kripto borsası olarak biliniyor. Bu nedenle genel bir güven sağladıklarını söyleyebiliriz. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç öncelikle kripto paralar ve Bitcoin ile yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini ifade etti.

Yerli kripto para borsaları kendilerine güveniyor

BtcTurk tarafından yapılan açıklamalarda kripto para sektörünün özellikle Avrupa’da çok gelişmiş olduğu ifade edildi. Türkiye’de hakkı ile bu işi yapan şirketlerin olduğunu ve dikkat etmeleri gerektiğini söylediler. Herhangi biri borsa için finansal güç sahipliği, iyi yönetim geçmişi ve deneyimi ile hesap verilebilir olması büyük öneme sahip denildi.

Yerli kripto para borsaları

Paribu tarafından yapılan açıklamada ise Türkiye’nin en çok kullanılan kripto para platformu oldukları ifade edildi. Hemen ardından kullanıcı haklarının yasal güvence altına alınması gerektiği söylendi. Ayrıca devletin ilgili kurumları ile temas halinde oldukları vurgulandı.

Merkez bankası konu ile ilgili bir karar alacak

Son olarak Bitexen platformu tarafından da açıklama yapıldı. Kullanıcıların istedikleri zaman TL veya kripto para çekebilecekleri ifade edildi. Genel olarak bakıldığında gerçekten de bu konuda hepsinin kendisine güvendiği görülüyor. BtcTurk, Paribu ve Bitexen gibi platformlar herhangi bir sorunları olmadığını ifade etti.

Merkez Bankası muhtemelen kısa bir süre içerisinde konu ile ilgili bir düzenleme yapacak. Bu konuda sizlere tavsiyemiz güvenilir ve köklü borsalara yatırım yapmanızdır.

İlgili Haberler:

>> THODEX Kurucusu Yurtdışına Kaçtı: Çiftlikbank Mağduriyetleri Yeniden Yaşanabilir

>> Hızlıca Zengin Olmak İçin Teknolojiyi Kullanmak Yeterli Mi? İşte Dünyadan Örnekler