VeBitcoin CEO’su Gözaltına Alındı: Kullanıcılar Paralarını Geri Alabilecek Mi?

Bitcoin dolandırıcıları silah zoruyla

VeBitcoin CEO’su gözaltına alınarak büyük bir soruşturma başlatıldı. Faruk Fatih Özer ile ilgili yaşananlardan sonra bu defa yetkili merciler elini çabuk tuttu. Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar son zamanların en çok tartışılan konuları içerisinde yer alıyor. Özellikle de büyük firmaların birer birer battıktan sonra ülkeyi terk etmesi geride çok fazla enkaz kalmasına neden oluyor. Thodex borsası bunun en önemli örneklerinden bir tanesi. Gelen bazı haberlere göre bu borsada Konyalı bir işadamının yaklaşık olarak 30 milyon TL’si bulunuyor. Bu gerçekten de son derece ciddi bir rakam.

Mali Suçları Araştırma Kurulu başkanlığı konuyla ilgili harekete geçti. Çiftlik Bank CEO’su tosuncuk lakaplı dolandırıcı ülkeden kaçmayı başardı. Aynı şekilde Thodex CEO’su olan Faruk Fatih Özer ülkeden kaçtı. Tüm bunlar üzerine yetkililer bu defa yeni bir kişinin daha dolandırıcılık yaparak kaçmasını engelledi. Gece saatlerinde bir operasyon düzenlendi.

VeBitcoin CEO’su gözaltına alınarak kaçmasın engellendi

Konu ile ilgili soruşturma başlatılan bu adam dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. İlker Baş yaptığı açıklamada gece iki kişinin duvardan atlayarak evine girmeye çalıştığını söyledi. Kendisi bunun üzerine iki çocuğu ile birlikte menteşe ilçe merkezindeki evine geçti. Ekipler onu orada yakaladı.

VeBitcoin CEO’su gözaltına

Jandarma tarafından gözaltına alınan İlker Baş ilginç bir karakter diyebiliriz. Kendisinin Muğla’da iddaa bayi işlettiği ifade ediliyor. Özellikle son zamanlarda zorluk yaşattığı ifade edilen bu adam faaliyetlerini durduracağını söyledi. Kripto para borsalarında yaşanan son gelişmeler düzenlemelerin kesinlikle yapılması gerektiğini gösteriyor.

Kripto para dünyası çalkantılı bir hafta geçirdi

Sadece bir hafta içerisinde birçok kişi elindeki kripto paralardan oldu. Ayrıca parasını önemli ölçüde kaybedenlerin sayısı hiç az değil. Bazıları ise pek güvenmediği borsalara ciddi yatırımlar yapabiliyor. Tüm bu durumlar aynı zamanda finansal açıdan şirketleri zor durumda bırakıyor.

Herhangi bir kripto para borsasına yatırım yapmadan önce mutlaka gerekli araştırmalarınızı tamamlayın. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Düzenlemesi Kesinleşti: Merkez Bankası Açıklama Yaptı

>> Bitcoin yükseliş trendine girdi mi? İşte merak edilen detaylar