Veeam bulut veri yönetimine yön vermeye büyüyerek devam ediyor

Danny allan

Bulut Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri hizmeti veren Veeam Software, 2019 yılına ait finansal raporlarını açıkladı.

Bulut Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri hizmeti veren Veeam® Software 2019 üçüncü çeyrek sonuçlarıyla pazardaki liderliğini sürdürdüğünü açıkladı.

Veeam, uzun zamandır varlığını sürdüren şirketlerin yanısıra birçok yeni şirketin de rekbaet ettiği pazarda yıllık sürekli gelirinde (ARR) bir önceki yılın aynı döneminde gore yüzde 24 artış kaydederek bir çeyrekte daha çift haneli büyüme kaydetti.

Hibrit bulut sistemi ideal BT modeli!

yrıca yine aynı dönemde yeni kayıt fiyatlama modeli olan Veeam Evrensel Lisans (VUL) ile de yüzde 108’lik büyüme elde etti. Yıllık müşteri memnuniyet araştırmasında Net Tavsiye Sonucu (NPS) da 75 oldu. Bu sonuçla Veeam pazar ortalamasının üstüne çıkarak 6 yıl artarda aynı başarıyı elde etti. 

Veeam

Veeam müşteri, ürün ve işbirlikleri konusunda önemli gelişmeler 

  • Veeam’in büyük ölçekli şirket iş kolu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 büyüdü. ABM, United Healthcare, Carmax ve Micron gibi Fortune 500’ün yüzde 81’i ve Global 2000’in yüzde 66’sı listesinde yer alan şirketler Veeam’in müşterisi.
  • Backup for Microsoft Office 365 bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 113 büyüme kaydetti. Veeam Backup for Microsoft Office 365, şimdiye kadar 9 milyon kullanıcı posta kutusuna sahip 84.000’den fazla şirket tarafından indirildi. 
  • Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) programında yer alan 24.500’den fazla iş ortağının 4.000’den fazlası Veeam Cloud Connect kullanarak Cloud Backup & DRaaS sağlama yeterliliğine sahip. 
  • Veeam’in Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp ve Lenovo ile gerçekleştirdiği teknoloji işbirlikleri satış anlaşmaları bir önceki yıla göre yüzde 92 büyürken bir önceki çeyreğin de yüzde 28 üzerinde büyüme gerçekleştirdi.