Vivo X Fold Piyasanın En Güçlü Katlanır Telefonu Olabilir!

Vivo X Fold

Vivo X Fold katlanabilir akıllı telefon modeli GeekBench’te görüldü. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Son yıllarda farklı telefon formlarının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle katlanabilir telefon piyasasında her yıl farklı modeller tanıtılıyor. Fakat katlanır akıllı telefon piyasasının başına Samsung’un olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Huawei, Mate X ve Mate Xs modelleri ile kullanıcıların karşısına çıksa da, söz konusu modellerin Samsung’un katlanabilir forma sahip akıllı telefonları kadar ilgi görmedi. Toplamda 6 model ile karşımıza çıkan Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri ile piyasaya yön vermeye devam ediyor.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasının son zamanlarda bir hayli çeşitlerini söyleyebiliriz geçtiğimiz günlerde Oppo’nun piyasaya sürdüğü katlanabilir telefonu ile birlikte söz konusu piyasada yalnızca Samsung’un piyasanın başında olmadığını söyleyebiliriz. Oppo’dan yeni telefon haberi geldikten aylar sonra ise Vivo’dan da katlanabilir telefon alanında bir atak gerçekleşti. Vivo X Fold ismi ile karşımıza çıkması beklenen yeni modelin bazı tasarım detayları ve teknik özellikleri gün yüzüne çıktı. Ayrıca GeekBench listelerinde ortaya çıkan modelin bizlere sunacağı güç ise bir kez daha kanıtlanmış oldu. İşte detaylar.

Vivo X Fold Piyasanın En Güçlü Katlanır Telefonu Olabilir!

Vivo X Fold modeli, ortaya çıkan bilgilere göre Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca bu işlemcinin 12 GB RAM ile de desteklemesi bekleniyor.

Vivo X Fold

11 Nisan’da tanıtılacak model GeekBench listelerine görüldü. Ortaya çıkan detayları incelediğimizde, yeni modelin tek çekirdeklide 1223, çok çekirdekli de ise 3335 puana sahip olduğunu görmekteyiz. Piyasadaki diğer katlanabilir modeller ile kıyasladığımızda, güçlü bir akıllı telefon olacağını söylemek mümkün. Samsung Galaxy Z Fold serisine rakip olarak gösterilen yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla özellik ortaya çıkacaktır. 11 Nisan’da tanıtılan tanıtılması beklenen modelin Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar da belli olacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> 4000 TL Altı Alınabilecek Fiyat Performans Telefonları!

>> iPhone 14 Pro Max En İyi Kameralı Telefon Olacak: İşte Sızdırılanlar!