Vivo X60 Pro Plus Snapdragon 888 ile resmiyet kazandı!

Vivo X60 Pro Plus

Vivo X60 serisinin en üst modeli olarak bilinen Vivo X60 Pro Plus modelinin özelliklerine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. 

Bildiğiniz üzere 29 Aralık 2020’de Vivo’nun X60 serisi Çin’de tanıtılmıştı. Fakat söz konusu etkinlikte, yalnızca Vivo X60 ve X60 Pro modellerini görmüştük. X60 Pro Plus modeli ile alakalı henüz bir şey bilinmiyordu. Haliyle tüketiciler tarafından ilgiyle beklenmeye başladı. Her ne kadar X60 ve X60 Pro, performansı ve özellikleri ile tatmin edici olsa da, söz konusu iki telefonun performansı, serinin en üst modelini daha çok meraklandırıyordu. Serinin en üst modeli Vivo X60 Pro Plus’ın tanıtımına günler kala hakkında bütün özellikler neredeyse belli oldu diyebiliriz. İşte tüm detaylar.

Vivo X60 Pro Plus neler sunacak

Serinin en üst modelinde, tanıtıma günler kalmasına rağmen hala sızdırılmamış bir bilgi vardı. Cihazın hangi işlemciden güç alacağı henüz bilinmiyordu. Serinin X60 modelinde kullanılan Exynos 1080 işlemcisi, akıllarda X60 Pro Plus modelinin de Exynos işlemcisinden güç alıp almayacağı sorusunu bıraktı.

Fakat sonunda Vivo X60 Pro Plus modelinin işlemcisi belli oldu. Geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılan Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisi, Vivo X60 Pro Plus’a güç verecek yonga seti olacak.

Vivo X60 Pro Plus

Bununla beraber, cihazın iki farklı renk seçeneği de görüldü. Deri işlemeye sahip olan model, turuncu ve mavi renk seçenekleri ile gelecek.

Cihazın paylaşılan görselini incelediğimizde ön tarafında delikli ekran tasarımı görmekteyiz. Son derece ince çerçeveler kullanılan bu tasarımda, ekran içine entegre edilmiş parmak izi sensörü de görülüyor.

Vivo X60 Pro Plus

Cihazın arka tarafında ise, Vivo serilerinde alışık olduğumuz dikey dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu sensörlerden birinin 50 MP değerinde ISOCELL GN1 olduğunu belirtelim.

Vivo X60 Pro Plus, Vivo’nun sitesinde 8 GB / 128 GB ve 12 GB / 256 GB seçenekleri ile yer aldı. Fakat teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi yok.

Cihazın yayınlanan tanıtım videoları, çok düşük ışıkta bile harikalar yaratan fotoğraflar çekebilecek bir performans vaat etmekteydi. 21 Ocak‘ta tanıtılacak model, hedeflenen performansı karşılayabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Vivo X51 Türkiye pazarında satışa sunuldu

>> Vivo X60 Pro TENAA’da görüntülendi! Türkiye’de yok satar