WhatsApp Erişim Problemleri Kullanıcıların Canını Sıkıyor

WhatsApp erişim problemleri

WhatsApp erişim problemleri büyük bir can sıkıntısı yaratmaya devam ediyor. Küresel çapta uygulamanın birçok defa erişim sorunları yaşattığı ifade edildi.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp ne yazık ki bazı çökme problemleri ile karşı karşıya. Henüz sorunun kaynağı net olarak bilinmiyor. Ayrıca resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat uzun bir süredir buna benzer çökme haberleri geliyor.

Meta’ya ait olan uygulamalar özellikle son dönemlerde sürekli olarak çökme problemi yaşatıyor. Bu problemlerin en büyük nedeni ise hiç şüphesiz kullanıcı sayısının yüksek olması. Kullanıcı sayısının her artışında bazı tuhaf çöküntüler meydana geliyor. Açıkçası Meta bunu kaldırırken çok zorlanıyor.

WhatsApp erişim problemleri kullanıcıları bezdiriyor

Meta uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp çöküntünün yaşandığı tek sistem değil. Aynı zamanda Facebook ve Instagram gibi platformlarda benzer çökme haberleri geliyor. Konu ile ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda şu anda sıranın WhatsApp platformunda olduğunu görüyoruz.

WhatsApp erişim problemleri

Son 48 saattir iki büyük çöküntü yaşandı. Uygulamaya girmek isteyen kullanıcılar bağlantı hatasının olduğunu gördü. Bunun üzerine hemen geri bildirim vererek uygulamanın çöktüğünü belirtiler. WhatsApp özellikle gece 23:00 sonrasında daha fazla çöküyor. Kullanıcılar uygulamaya büyük oranda erişim sağlayamadıklarını ifade etti.

WhatsApp günah keçisi oldu

Özellikle son dönemlerde WhatsApp ile ilgili çok fazla şikayet geliyor. Hatırlayacağınız üzere bir dönem Meta bu uygulama ile ilgili verilerin kullanılacağı sinyalini vermişti. Ancak gelen tepkiler üzerine bundan vazgeçti. Hemen ardından Telegram ve diğer bazı platformlar yükselişe geçti. Şimdi ise çökme sorunları ile karşı karşıya kalan WhatsApp iyileştirme geçirmek zorunda.

Sunucu kaynaklı olduğu tahmin edilen bu çökmeler aynı zamanda çeşitli denemeler nedeniyle meydana geliyor olabilir. Bazen Meta sunucular ile ilgili bazı değişiklikler yapıyor. Ayrıca kimi zaman siber güvenlik denemeleri gerçekleştiriliyor. Gece vakitlerinde özellikle bağlantının kesilmesi buna bağlı olabilir.

İlgili Haberler:

>> Artık WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı Mümkün Olacak: En Fazla 2 GB!

>> WhatsApp Paralı Olacak İddiaları Ortalığı Karıştırdı