Artık WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı Mümkün Olacak: En Fazla 2 GB!

WhatsApp

Whatsapp büyük dosya paylaşımı özelliği yakında geliyor. İşte hem Android hem iOS tarafına gelecek güncelleme hakkında tüm detaylar.

.

Bildiğiniz üzere uzun süredir WhatsApp’a gelecek ‘Topluluklar’ özelliğinden bahsediliyor. Artık söz konusu özellik hakkında birçok detayın ortaya çıktığını belirtelim. Örneğin WhatsApp Topluluklar özelliği sayesinde, aynı işlevi gören birçok WahtsApp grubu tek bir çatı altında toplanabilecek. Bu yüzden aynı amaca hizmet veren gruplara yapılacak en ufak bir güncelleme, tek taraftan kolaylıkla yapılabilecek. Bununla beraber söz konusu özelliğin temel sebeplerinden biri de, toplulukları veya diğer WhatsApp gruplarını tek bir çatı altında toplayıp kolayca yönetebilmek. Önümüzdeki aylarda sunulması beklenen Topluluklar kısmına gelecek özellikler hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı. Artık Whatsapp büyük dosya paylaşımı yapmak çok kolay. İşte detaylar.

Artık WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı Mümkün Olacak: En Fazla 2 GB!

WhatsApp topluluklar ile gelecek, kullanıcıların en çok beğenildiği özelliklerden biri ise büyük dosya paylaşımı oldu. Bildiğiniz üzere WhatsApp’tan bir medyayı belge olarak atsanız dahi 100 MB sınırı bulunuyor. Fakat yakında kullanıcıların karşısına çıkacak yeni özellik ile birlikte, WhatsApp üzerinden büyük dosya paylaşımı mümkün hale gelecek. Ortaya çıkan ilk detaylara göre WhatsApp topluluklar ile gelecek özellik sayesinde 2 GB’a kadar medya paylaşımı, yeni WhatsApp güncellemesi sayesinde mümkün hale gelecek.

WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı

Bir de bildiğiniz gibi sesli arama kısmında en fazla 8 kişilik aramalar yapılabiliyor. Fakat yakında yapılacak olan büyük WhatsApp güncellemesi, bu arama sayısını 8 kişiden 32 kişiye kadar çıkartıyor. Bu yüzden artık görüntülü konferans konusunda da buna benzer güncellemeler yapılacağını, online görüşmelerin artık WhatsApp sayesinde daha kolay olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca topluluklar özelliğinde kullanıcıları karşımasını beklediğimiz bir diğer özellik ise, mesajlara emoji ile tepki verebilme özelliği. Bu özellik, geçtiğimiz haftalarda bazı WhatsApp kullanıcılarına zaten gelmişti. iOS kullanıcılarına söz konusu özellik henüz gelmese de, çoğu Android kullanıcısı, mesajlara tepki verme özelliğini kullanabiliyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu özelliğin, Whatsapp Topluluklar ile birlikte tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemenin yayınlanacağı tarihe ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!

. . . . .