App Store Geliştiricileri Çileden Çıkarıyor: İşte Tuhaf Açıklamalar

App Store geliştiricileri

App Store geliştiricileri adeta çileden çıkardı. Konu ile ilgili son derece ilginç bazı açıklamalara yer verildi. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan uygulama mağazaları içerisinde yer alan App Store bu aralar yoğun tartışmaların tam ortasında kaldı. Geliştiricilerin ve mağazada uygulamaları bulunan kişilerin güncelleme yapmak için 30 günlük süresi olduğu belirtildi.

Yapılan bu açıklamalara baktığınızda Apple tüm uygulamaların güncel olmasını istiyor anlamı çıkarabiliriz. Fakat bu konu geliştiriciler içerisinde büyük bir huzursuzluğa neden oldu. Apple tarafından bununla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda uygulama sahiplerinin büyük bir suçluluk payına sahip olduğu ifade edildi.

App Store geliştiricileri tedirgin

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple son zamanlarda tartışmaların odağında yer alıyor. 12 aylık süre boyunca hiç indirilmemiş veya çok az indirilen uygulamalar ile ilgili bazı işlemler yapılıyor. App Store iyileştirmeleri ile birlikte iki grubun hedefte olduğunu söyleyebiliriz.

App Store geliştiricileri

Şirketin kapatmak istediği uygulamaların ilki 12 aylık süre boyunca hiç indirilmemiş olanlar. Ayrıca çok az indirilen uygulamaların yine mağazadan kaldırılacağı ifade edildi. İkinci grup ise güncelleme yapmayanlardan oluşuyor. Apple bu grupta yer alan uygulamaları mağazadan kaldırma kararı aldı.

Geliştiricilere güncelleme için süre verildi

Apple tüm geliştiricilere güncelleme yapmaları için belirli bir süre verdi. Bu süre dahilinde eğer güncelleme yapmayan olursa mağazadan uygulama kaldırılacak. Böylece Apple ne kadar ciddi olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Hatta geliştiricilere son derece önemli bir mesaj iletildi.

Yayınlanan bu mesajda App Store içerisinde yer alan uygulamalardan hiç indirilmeyen veya çok az indirilen olursa kaldırılacağı ifade edildi. Yapılan açıklamanın detaylarına baktığımızda App Store platformundan kaldırılmak üzere işaretlenen uygulamaların sahiplerine e-mail atıldığı görülüyor. Peki siz Apple tarafından izlenen bu politika hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Avrupa Birliği Apple İçin Rekor Ceza Kesecek: Şirkette Endişe Havası Hakim

>> Apple Music Zam Kararı Aldı: İşte Yeni Fiyat