WhatsApp hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

WhatsApp hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

London, UK - July 19, 2018: The buttons of Whatsapp, Messenger, Telegram, Pinterest Twitter, Facetime and other chat apps on the screen of an iPhone.
Google News Abone Ol

WhatsApp, geçtiğimiz Çarşamba (6 Ocak) günü Facebook ile zorunlu veri paylaşımını açıkladığında birçok kişi diğer mesajlaşma uygulamalarını tercih etmeye başladı.

WhatsApp yapılan değişikliklerin sadece şirketler ile iletişimi etkileyeceğini söyleyerek kendisini savubmaya çalışsa bile kullanıcılar tarafından verilmesi istenen veri paylaşım izni halen yürürlükte.

Android Police’e göre Signal, son birkaç günde Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Orta Doğu’daki resmi Android ve iOS uygulama mağazalarında büyük bir indirme sayısına sahip. Son birkaç gündür indirme listesinin başını çeken uygulama günden güne popülaritesini artırıyor.

Play Store ve App Store’da yoğun talep gören WhatsApp’ın yerini alacak bir diğer uygulama ise geçtiğimiz günlerde duyurulduğu üzere aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşan Telegram.

Facebook’a ait olan Messenger’dan emin olmayanlar için WhatsApp hesabını silmek bir alternatif olabilir. Bunun yerine Telegram veya Signal gibi daha fazla gizlilik seçeneği sunan uygulamalardan yararlanabilirler. WhatsApp hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

WhatsApp hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

WhatsApp hesabını kaldırmadan önce, uygulamanın mobil cihazınızdan, katıldığınız gruplardan kaldırmanın yanı sıra uygulamadaki tüm mesaj geçmişinizi, Google Drive’daki yedeklemeyi ve şirketlerle paylaşılan verileri sileceğini bilmeniz gerekir.

Tamamlanması 90 güne kadar sürebilen prosedür geri döndürülemez. Bunu unutmamanızda fayda var. Silinen hesap verilerine erişim ve bu verileri kurtarmanın bir yolu yoktur, ancak kullanıcı aynı telefon numarasıyla yeni bir profil oluşturabilir. Fakat bu yeni profil içerisinde eski hesabınızdan kalan hiçbir mesajlaşma ve grup olmayacak. Bunu aklınızın bir köşesine yazın.

WhatsApp hesabınızı gerçekten silmeye kararlıysanız, şu adımları izleyebilirsiniz. Silmeden önce yukarıda yazdığımız konuları iyice düşünün. Geri döndürülemeyen bir yola giriyorsunuz.

1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve sağdaki üç nokta simgesine dokunun;

2. Ayarlar> Hesap> Hesabımı sil seçeneğine gidin;

3. Telefon numaranızı tam olarak girin ve “Hesabımı sil” seçeneğine dokunun.

Şimdi, hesabınızın uygulamadan silinmesini bekleyin.

İşte WhatsApp hesabınızın silinmesi bu kadar kolay. Yine de silmeden önce fotoğraf ve istediğiniz bilgilerinizi yedeklemenizde fayda var. Bunun için WhatsApp içerisinden yedek almamalısınız. Telefonunuzun dosya klasörü içerisinden Uygulama klasörüne giderek içerisindeki istediğiniz verileri bilgisayara alarak yedekleyebilirsiniz.

İlgili haberler

>> Facebook WhatsApp Mesajlarınızı Okuyabilecek Mi? İşte Yanıtı!


CEVAP VER