WhatsApp iOS Tasarımı Yeniden Şekilleniyor: Değişim Kapıda

Grup OluşturmWhatsApp iOS tasarımıadan WhatsApp Grup Mesajı Nasıl Gönderilir?

WhatsApp iOS tasarımı yeniden şekillenmek için hazır. Özellikle son dönemlerde anlık mesajlaşma uygulaması birçok farklı yenilik almak için bekliyor. Bunlardan bir tanesi de iOS tasarımı olacak.

Facebook tarafından geliştirilen ve en önemli anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp her geçen gün yeni bazı özellikler ile karşımıza çıkıyor. Her ne kadar gizlilik konusunda güvenilmez bir konumda olsa bile yine de günlük hayat içerisinde çok fazla işe yarıyor.

Bu uygulamanın en yakın rakipleri olan Telegram ve Signal ise benzer şekilde sürekli güncelleme alıyor. Hem tasarım hem de yazılım açısından bazı değişiklikler yapılıyor. Şimdi ise WhatsApp platformu iOS uygulaması içerisindeki görünümünü değiştiriyor. Yeni görünüm ile birlikte kullanıcılar bazı ilginç detaylar fark edecek.

WhatsApp iOS tasarımı yeniden değişiyor

Anlık mesajlaşma uygulamasının iOS tasarımında yer alacak ilk değişiklik yeni grup ve toplu mesaj seçenekleri olacak. Her iki seçenek yeni güncelleme içerisinde yer almayacak. Böylece WhatsApp radikal bir değişikliğe imza atmış oluyor.

WhatsApp iOS tasarımı

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda grup mesajlarına yine yeni bir özellik geleceği ortaya çıktı. Mesajlaşma esnasında @ ifadesini kullanmanız halinde birisinden bahsedebileceksiniz. Böylece grup içerisinde karışıklık önlenecek. Bu uygulama açıkçası iOS platformuna biraz geç geldi. Yine de önemli bir özellik olduğunu belirtelim.

WhatsApp kısa sürede dağıtım yapacak

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda WhatsApp uygulamasının tüm bu yeni özellikleri hızlı bir şekilde kullanıcılara dağıtmak istediği görülüyor. Yaklaşık olarak 2 ay içerisinde tüm bu özellikler kullanıcılar ile buluşacak. Böylece uygulamanın süreci çok uzatmak istemediği ortaya çıkıyor.

Tüm bunlara ek olarak yapılacak geri bildirimler ile birlikte güncellemenin yeniden tasarlama ihtimali var. İlk etapta beta sürüm denenecek. Hemen ardından gerçek sürüm tüm kullanıcılara dağıtılmış olacak. Peki sizce WhatsApp daha başka hangi yeni özellikler almalı.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Sesli Mesaj Özelliğinde Artık Hata Yapmayacaksınız, İşte Yeni Detay!

>> iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!