Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (3 Ocak 2022-10 Ocak 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (3 Ocak 2022-10 Ocak 2022)

Xiaomi Mix 5 Pro Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Kamera Canavarı!

Xiaomi Mix 5 Pro

Serinin Pro modeli, 48 MP 5x telefoto lensine sahip olacak. Bununla beraber 48 MP‘lik ultra geniş açılı kamera ile birleştirilmiş 50 MP‘lik OIS özelliğine sahip olan ana kamera kullanıcılara sunulacak. Pro olmayan versiyonda ise daha az genişlik sunan 48 MP’lik geniş açı kamerası bulunacak. Ayrıca telefoto lensinin 2x olması bekleniyor. Yine de telefoto kamerası 48 MP olacak. Ayrıca Pro modelinin ön kamerası da 48 MP çözünürlüğünde olacak. Yani büyük ihtimalle serinin Pro modeli ile Pro olmayan modeli arasında kamera anlamında önemli farklar olacak. Özellikle Pro modelinde tüm kameraların 48 MP çözünürlüğünde yüksek olması, rakiplerine kıyasla önemli bir avantaj.

Redmi K50 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak: Ülkemizde Satılabilir!

Redmi K50

Söz konusu modelin takipçileri her ne kadar 67W’lık hızlı şarjın da yeterli olabileceğini savunsa da, amiral gemisi olarak piyasaya sürülecek olan bir modelin 67W‘lık şarja sahip olması, rakiplerine göre önemli bir dezavantaj. Çünkü artık çoğu Çinli markaların amiral gemisi modellerinde genellikle 120W’lık şarj gücüne rastlıyoruz. Bu yüzden Redmi K50 şarj hızı konusunda sınıfta kalabilir.

Bu Katlanır Telefon, Samsung’a Büyük Rakip Olacak: İşte Sızdırılanlar!

Katlanır Telefon

120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran ile karşımıza çıkacak Honor Magic V, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip olan ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon unvanını taşıyacak. 66W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak modelin, kamera tarafında da 50MP’lik lense sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

Samsung Galaxy S22 Ultra Özel Bir Kamera Lensine Sahip Olacak!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Samsung Galaxy S22 modelinin ana kamerasında Corning tarafından geliştirilen özel bir cam kullanılacak. SuperClear adı verilen bu lens sayesinde daha net fotoğraf ve videolar mümkün hale gelecek. Cihazın kanlı canlı görüntülerini incelediğimizde, dıştan bakıldığında diğer kameralar ile arasında dışarıdan gözüken herhangi fark bulunmuyor. Fakat çekim anlamında değerlendirecek olursak, iddialara göre daha az parlama ve yansıma olacak.

Samsung Galaxy A03 Fiyatı Ortaya Çıktı: 2000 TL’ye Telefon Mu Olur Demeyin!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak ön tarafını incelediğimizde 6,5 inçlik damla çentikli bir ekranın bizleri karşıladığını görmekteyiz. Aynı zamanda bu ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu da belirtelim. Arka tarafında, diğer giriş seviye akıllı telefon modellerinde karşımıza çıkmayan ikili kamera sunuluyor. Bu iki kamera, 48 MP ana kamera ve 2 MP derinlik lensi olarak sıralanmış durumda. Ön tarafında ise 13 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor.

Haftalık akıllı telefon haberleri bölümümüzde, bu haftanın da yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni akıllı telefonlar hakkında sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler:

>> En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

>> Bu Katlanır Telefon, Samsung’a Büyük Rakip Olacak: İşte Sızdırılanlar!