Kripto Paralarda Yükseliş Başladı: Boğa Sezonu Geri Mi Döndü

Kripto paralara vergi

Herkesin düşüşe alıştığı kripto paralarda yükseliş başladı. Birçok kişi bunun boğa sezonu olduğunu düşünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Birçok analist ve yatırımcı kripto paralar ile ilgili olumlu sinyaller veriyordu. Bitcoin önemli bir direnç seviyesi olan 39 bin doları aşamadığı için iyi bir yükseliş elde edemedi. 60 bin dolar üzerindeki kapanış ile birlikte sert bir çakılma yaşanmıştı. Böylece kripto paranın fiyatı 30 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin düşüş yaşamaya başlarsa diğer tüm kripto paralarda da benzer bir gerileme oluşur. Mesela yüzde 50 oranında geriye doğru çekilen Bitcoin diğer tüm kripto paraların yaklaşık olarak yüzde 70 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Şimdi ise Bitcoin yeniden 39 bin dolar seviyesini zorlamak için geliyor.

Kripto paralarda yükseliş boğa işareti olabilir

Bazı kripto paraların diğerlerine göre biraz daha hızlı yükselmesi bekleniyor. Credible Crypto isimli analist popüler kripto para birimi olan LTC için son derece olumlu konuştu. Ona göre yeni bir tepe noktası LTC için oluşabilir. Böylece 2017 yılından sonra yaşanan sert yukarı doğru çıkış yeniden kendisini gösterebilir.

kripto paralarda yükseliş

Kripto para yatırımcıları sadece LTC için değil aynı zamanda XRP ile alakalı da olumlu yorumlar yaptı. Henüz yavaş bir yükseliş yakalayan bu kripto para birimi yeniden 6 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Başarılı kripto analisti ayrıca Bitcoin CASH yeniden zirveyi görebilir yorumunu yaptı. Tüm bu kripto para birimleri için yatırım yaptığını da ifade etti.

Kripto paralarda hareket yukarı yönlü

Genel olarak değerlendirildiğinde kripto paralarda hareket yönünün yukarıya doğru olduğu görülüyor. Birçok kripto para yatırım şirketi direnç noktalarını zorlamak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor. Temmuz ayı ile birlikte sektör yeniden canlanmaya başladı.

Piyasa eğer bu şekilde devam ederse boğalar geri dönmüş olacak. Peki siz kripto paraların şu anki yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Analistlerin Ripple Tahmini Yok Artık Dedirtti: 2021 Yılı Çok Hareketli Geçecek

>> FED Kripto Paralar Konusunda Önemli Açıklamalar Yaptı: Bazı Altcoinleri Destekliyor