Windows 10 Görev Çubuğu Hava Durumu, Haberler Gibi Bilgileri Sunacak

Windows 10 görev çubuğu içinde yer alacak bu araç gayet basit ve kullanışlı duruyor

Microsoft, Windows 10 Görev Çubuğu için işlevsel bir güncelleme hazırlıyor. Böylece isteğe bağlı bu özellik ile birlikte hava durumu kısmından basitçe bilgi alıyor olacaksınız.

Microsoft yakın zamanda “haberler ve ilgi alanları” isminde bir aracı görev çubuğuna ekleyecek. Böylece küçük bir hava durumu parçası görev çubuğunda gözükecek. Bu küçük araç üzerine tıklandığında çeşitli bilgileri bizimle paylaşacak. Buradaki bilgiler çeşitli kaynaklardan geliyor olacak. Bununla birlikte, bu bilgilerin hangi kaynaklardan geleceğini de seçme şansınız olacak. Eğer bu bilgilerden ilginizi çekenler olursa üzerine tıklayarak detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

Eğer daha minimal bir sistemden yanaysanız endişe duymanıza gerek yok. İsterseniz bu aracı kullanmama hakkınız da bulunuyor. Yani bu pek tercih edilmeyen zorunlu araçlardan biri olmayacak. Ancak yapısına bakılırsa bu oldukça işlevsel bir araç olacağa benziyor. Hava durumu hakkında masaüstünde anlık bilgi almak çok kolay bir hal alacak. Çok sayıda insanın bunu kapatmayı düşünmeyeceğini sanıyoruz. Ayrıca hava durumu bilgisine tıkladığınızda güncel haberler de karşınızda olacak. Bununla beraber, bu sekmede neleri görebileceğinizi seçme şansınız işinizi kolaylaştırıyor. “İlgi alanlarını yönet” sekmesinden seçeceğiniz ilgi alanlarıyla göreceğiniz haberleri kolayca özelleştiriyor olacaksınız. Bununla birlikte bu araç sizin tıklamalarınıza göre öğrenerek size çok daha iyi sonuçlar gösterecek.

Windows 10 görev çubuğu içinde yer alacak bu araç gayet basit ve kullanışlı duruyor

Genel ilgi alanları haricinde bu araçtaki haberleri hangi kaynaklardan seçeceğiniz de size kalmış durumda. Eko çemberi ismindeki bir seçim sistemiyle sistem size benzer haber kaynaklarını önerecek. Bu sistem Microsoft News içinde yer alan kaynaklarla sınırlı. Ne var ki bu haber programı çok sayıda kaynağa ev sahipliği yapar durumda.

Microsoft bu sistemi oluştururken her çeşit özelleştirme seçeneğini sunmaya gayret etmiş. Bu basit araçta haberlerin hangi şekilde yer alacağını dahi seçmek mümkün. Eğer isterseniz görselleri görmeden sadece haber yazılarını gösterme seçeneği de yer alıyor. Araç içerisinde hisse senetlerini takip edebilir, trafik durumuna ait bir kısım da oluşturabilirsiniz. Bu çok sayıda başlık tamamen yönetilebilir.

Bu basit ama tarayıcınızdan bir sekme eksiltmeye muktedir özellik haftalar içinde güncelleme içinde gelecek. Microsoft, konu ile ilgili “Aşamalı ve ölçülü bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu yüzden önümüzdeki aylarda kademeli olarak kullanışlılık ortaya çıkacak.” Bu aracı içeren Windows 10 1909 güncellemesi Mayıs ayında bilgisayarlara gelecek.

Diğer haberler:

>> USB Bellek kısayol virüsü nasıl kaldırılır: Programlı ve programsız yöntem çok kolay

>> Raspberry Pi Büyüklüğünde Anakart Olur mu? Aaeon bunu başardı!