Adobe Flash Windows 10 Darbesi Yedi: Bu Yaz Fişi Çekiliyor

Adobe Flash Windows 10

Adobe Flash Windows 10 darbesi ile karşı karşıya. Özellikle son dönemlerde bu uygulama gerçekten de çok kötü zamanlar geçirdi. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Microsoft dünyanın en büyük işletim sistemi üreticileri arasında yer alıyor. Onun bu gücü sadece ABD merkezli bir kuruluş olmasından kaynaklanmıyor. Aynı zamanda trendleri çok iyi bir şekilde takip etmesi onu ön plana taşıyor. Bu günlerde yapılan bazı açıklamalar mevcut yönelime devam edeceklerini gösteriyor. Şu anda birçok platform Adobe Flash hakkında olumsuz kararlar verdi.

Microsoft tarafından bir blog yazısında bazı detaylar açıklandı. Buna göre yaz ayında Flash uygulaması kesin olarak tarihe karışıyor. Kısacası Windows desteğini tamamen çekmiş olacak. Böylece bir uygulamanın daha tarih olduğunu söyleyebiliriz. Bundan kısa bir süre önce Microsoft desteğini çektiğini zaten söylemişti.

Adobe Flash Windows 10 güvenlik sistemlerinde zayıflık yaratabilir

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sistemi ne yazık ki güvenlik açısından pek iyi durumda değil. 1809 ve üzeri Windows 10 sürümleri ne yazık ki korunmaya fazlasıyla muhtaç. Microsoft bunun farkında olduğu için Haziran ayında yayınlanacak KB4577586 güncellemesi ile bir devri kapatıyor.

Adobe Flash Windows 10

Adobe Flash şu anda herhangi bir güvenlik güncellemesine sahip değil. Üreticisi olan şirket bile ona güncelleme vermedi. Bu nedenle çok ciddi güvenlik açıklarına neden olduğu söylenebilir. Özellikle siber saldırıların çok sert bir şekilde artış gösterdiği günümüz dünyasında böyle bir karar zaten bekleniyordu.

Windows 10 güvenliği için yeni önlemler alınabilir

Yaklaşık olarak 2017 yılından beri bu uygulama yavaş yavaş kendisini sektörden çekmeye başlamıştı. Temmuz 2021 ile birlikte Windows için artık tamamen ölü haline gelecek. Böylece şirket güvenlik açığı oluşturmak istemiyor. Herhangi bir güvenlik açığında siber korsanlar çok ciddi zararlara neden olabiliyor.

Peki sizce Microsoft Windows 10 işletim sisteminin güvenliğini arttırmak için daha başka hangi uygulamalar kaldırılmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Konsol Oyunları Üzerinden Aldığı Payı da Düşürmek Niyetinde!

>> Microsoft Uygulaması Kullanıcıları Çileden Çıkardı: Tüm Dünyada Büyük Kesinti