Windows 11 Android Desteği Almak Üzere: Yeni Özellikler Yükleniyor

Windows 11 Android desteği

Windows 11 Android desteği almak üzere. Bu işletim sistemi yeni bazı özellikler ile daha işlevsel hale gelecek.

Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri içerisinde yer alan Windows 11 ile ilgili bazı değişiklikler yapılıyor. Bu değişiklikler sayesinde kullanıcı memnuniyetinin büyük oranda artacağı tahmin ediliyor. Öncelikle Microsoft bazı görev çubuğu iyileştirmeleri yapacak.

Yeniden tasarlanmış not defteri ile birlikte medya oynatıcı uygulamaları bu yenilikler arasında yer alacak. Böylece Windows 11 platformuna geçiş konusunda tereddüt yaşayanların işi kolaylaşacak. Şirket her ne kadar Windows 11 işletim sistemine geçişi hızlandırmak istese bile pek başarılı olamıyordu.

Windows 11 Android desteği yakında geliyor

Microsoft tarafından getirilecek olan yenilikler ve iyileştirmeler bir paket şeklinde sunulacak. Kullanıcılar bu paketi kullanmaya başladıkları andan itibaren yenilikler ve bazı ek özellikler yüklenecek. Her ne kadar bazı özellikleri ön plana çıksa bile Android detayı büyük bir dikkat çekiyor.

Windows 11 Android desteği

Gelen son detaylara göre Windows 11 kullanan cihazlarda Android uygulamaları çalışabilecek. Microsoft bu tür uygulamaların kendi işletim sisteminde kullanılması için gerekli izinleri verdi. 2021 yılının Ekim ayından beri zaten bu alanda bazı testler yapılıyordu.

Windows 11 kullanıcı sayısı artacak

Şu anda Windows 11 işletim sistemi kullanan cihaz sayısı 1,4 milyar seviyesine kadar ulaştı. Android uygulamalarının kullanılabilir hale gelmesi ile birlikte bu sayının çok daha fazla artış göstereceği tahmin ediliyor. Son sızıntılara göre Şubat ayı içerisinde Android uygulamaları Windows 11 cihazlarında çalıştırılabilecek. Microsoft tarafından getirilecek olan bu özellik Android kullanıcılarını fazlasıyla memnun edecek.

Birçok kullanıcı Windows 11 kullanırken aynı zamanda Android uygulamalarını da kullanmak istiyordu. İşte tam olarak onlar için özel bir sistem geliyor. Günümüzde işletim sistemlerinin birbirleri içerisinde çalışabilmesine büyük önem gösteriliyor. Böylece karşılıklı kullanım miktarı artıyor. Peki sizce Microsoft, Windows 11 işletim sistemi için daha başka hangi yenilikleri getirmeli?

İlgili Haberler:

>> Windows 11 Yeni Güncelleme Yayınlandı! Peki Nasıl İndireceksiniz?

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar