Windows 11 SE İşletim Sistemi Bütçe Dostu Olacak: Özellikleri Açıklandı

Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

Windows 11 SE işletim sistemi en çok beklenen gelişmelerden birisiydi. Microsoft şirketi öğrencilere ve okullara özel olarak bir işletim sistemi tasarladı. Hadi gelin hem bu işletim sistemine hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Microsoft hiç şüphesiz dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alıyor. İşletim sistemi alanında kendisini ispatlamayı başaran şirket aynı zamanda en değerli markalar arasında. Bu durum aynı zamanda büyük bir sorumluluk getiriyor. Düzenli olarak kendi işletim sistemini yenilemek zorunda olan Microsoft bu defa önemli bir gelişmeye imza attı.

Öğrenciler ve okullar için bir işletim sistemi geliştirdi. Microsoft böylece tüm kullanıcılara hitap etmek istediğini göstermiş oldu. Chrome OS’a rakip olarak piyasaya sürülen bu işletim sisteminin hedef kitlesi öğrenciler olacak. Ayrıca okullarda genel bir kullanım yaygınlığı sağlanmak isteniyor.

Windows 11 SE işletim sistemi birçok imkan tanıyacak

Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni işletim sistemi bütün Office uygulamalarını kendi bünyesinde barındıracak. Böylece öğrenciler istedikleri zaman tüm Microsoft 365 uygulamalarını kullanabilecek. Microsoft okullara en doğru uygulamaları kullanma seçeneği sunmak istiyor.

Windows 11 SE işletim

Windows 11 ile kıyaslandığında bu yeni işletim sisteminin en önemli özelliği arayüzü. Öğrenciler ve okullar için tasarlandığını söylemiştik. İşte tam da bu nedenle sadeleştirilmiş bir arayüz tercih edildi. Böylece dikkat dağılmasının önüne geçildi. Son derece sade ve öğrencilerin kullanımına uygun olan bu işletim sistemi birçok bilgisayarda kullanılabilecek.

Yeni Windows işletim sistemi birçok bilgisayarı destekleyecek

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni işletim sistemi birçok cihazda kullanılabilecek. Acer, Asus, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JK-IP, Lenovo ve Positivo gibi bilgisayarlarda yeni işletim sistemini kullanmak mümkün.

Tüm bunlara ek olarak Surface Laptop SE ismindeki cihaz bu yeni işletim sistemini ön yüklü olarak alacak. 249 dolar gibi uygun bir fiyata sahip olan yeni işletim sistemi eğitim dünyasında sıkça tercih edilecek gibi görünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Windows 11 AMD Ryzen işlemcili bilgisayarları yavaşlatıyor: İşte nedeni!

>> Microsoft Metaverse Evrenine Katılıyor: Yepyeni Bir Dünya Kuruluyor