Xbox Series X Hakkında Kullanıcılar Ne Diyor? İşte İlk Yorumlar!

Xbox Series X

Hakkında en çok konuşulan oyun platformlarından Xbox Series X, Microsoft şirketinin gözdesi. Uzun bir süredir oyun dünyasının dedikodu konu merkezi haline gelen platform, daha şimdiden büyük bir ilgi gördü. Özellikle de Twitter üzerinden yoğun bir paylaşım bombardımanı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım oyuncuların yorumları ne oldu?

.

Oyun dünyası şu sıralar PlayStation 5 cihazını ve fiyatlarını konuşurken eski bir konu yeniden alevlendi. Xbox serisi Microsoft’un oyun alanındaki en büyük cephanesi olarak görülüyor. Cihaz ile ilgili tartışmalar ise tam bu noktada başladı. Büyük oyun platformu savaşları beraberinde sosyal medya üzerinden yorumlar yapılmasına neden oldu. Sony ve Microsoft arasında geçen yarışın kıyasıya olduğunu söyleyebiliriz.

Xbox Series X

 

Xbox Series X neden bu kadar ilgi görüyor?

Koronavirüs nedeniyle evde kalmak çok önemli bir konu haline geldi. İnsanların ev aktiviteleri eskisine göre büyük bir önem taşıyor. Bunun farkında olan Microsoft ve Sony gibi şirketler oyun platformlarını artırabildiği kadar artırmaya gayret ediyor. Dilerseniz cihazın özelliklerine yeniden bir göz atalım. Xbox Series X AMD’nin 3,8 GHz hızında çalışan, 8 çekirdekli özel Zen 2 işlemci kullanmasıyla başlayalım. Grafik olarak 12 teraflop AMD RNDA 2 GPU yer alıyor. Buna ek olarak 16 GB GDDR6 RAM’e ve yüksek hızlar sunan Seagate’in 1 TB NVME SSD özelliklerine de sahip.

Bu cihaz ile ilgili bakalım sosyal medya üzerinden nasıl paylaşımlar yapılmış

 

 

 

Bazı kullanıcılar ise, işin daha çok Koronavirüs boyutuna değindi. Bazı oyunlar daha geç tarihte geleceğini söyledi.

Xbox Series X modelinin çok geç tarihte çıkmasından şikayetçi olanlar da vardı. Aynı zamanda, bu konsol üzerinden oyunun nasıl oynandığını görenler büyük bir hayranlık duydu. Artırılmış gerçeklik sistemlerine büyük bir katkı sunacağı düşünülüyor.

 

Google Android Telefon Uygulaması Değişiyor mu? Google Sözcüsünden açıklamalar burada!

Tüm bu yorumlar Microsoft şirketinin çıkaracağı oyun konsolu ile ilgili gerçek düşüncelerdi. Genel olarak biraz fazla şikayet olduğunu söyleyebiliriz. En fazla şikayet ise çıkış tarihi yönünde. Şirketin Xbox Series X modelini beklenenden daha geç bir tarihte sunuyor olması bütün şimşekleri üzerine çekti. Peki sizin bu oyun konsolu ile ilgili yorumlarınız neler?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here