Xbox Series X ile Bang & Olufsen el sıkıştı! Ses konusunda seviye atlanacak!

Bang & Olufsen
Google News Abone Ol

Ünlü ses teknolojileri üreticisi olan Bang & Olufsen ile Microsoft el sıkıştı. Xbox Series X ses konusunda devrim yaratacak gibi görünüyor.

2020’nin sonuna doğru satışa sunulacak olan Xbox Series X için işbirlikleri yapılmaya başlandı. Microsoft, ses teknolojileri üreticisi olan ve üzerine firma tanımadığımız Bang & Olufsen ile anlaştığını açıkladı. Bu anlaşma sürecinde B&O’nun üreteceği kulaklık ve hoparlörler Xbox Series X ile tam uyumlu olacak.

Üst segment oyunculara hitap edecek

Danimarka’nın global lüks ses markası B&O, yaptığı açıklamada üst segment oyunculara hitap edeceğini belli etti. B&O’nun üreteceği kulaklıklar ve hoparlörlerin uygun fiyatlı olmayacağı zaten belliydi. Piyasada 1.000 TL’ye üst seviye kulaklıklar satılırken kaliteye biraz daha önem vereyim deyip B&O’yu seçtiğiniz bu fiyat ikiye katlanacak.

Bang & Olufsen başkan yardımcısı ve ürün yönetimi başkanı Christoffer Poulsen; “Oyun endüstrisi son birkaç yılda çoğu ülkede önemli ölçüde büyüdü. Bu eğilimin devam etmesini bekliyoruz. Teknoloji oyunlarda önemli ölçüde gelişti ve ses deneyimini geliştirmek için önemli bir rol oynayacağız. Oyun endüstrisine girerek en iyi yaptığımız işi yapmak istiyoruz. Şaşırtıcı tasarım ve sağlam işçilikle sarılmış olağanüstü ses performansı oyuncular ile buluşturacağız.” dedi.

Bu zamana kadar müzik ve film odaklı kulaklıklar üreten firmanın oyun alanında nasıl bir deneyim sunacağı henüz bilinmiyor. Çoğu oyun kulaklığı üreten firmaların kendine has teknolojileri bulunuyor. Sesi sanallaştırarak saran bir ses deneyimi sunan bu firmalar, gerçek sesten uzak bir deneyimi sunuyor. B&O muhtemelen saran ses ve doğal sesin dengesini en iyi ayarlayan firmalardan biri olacak. Bu sayede oyuncular özellikle de rekabetçi oyunlarda düşmanların nereden geldiğini kolayca kestirebilecek.

İlgili Haberler

PlayStation 4’ün ünlü oyunu Bloodborne PlayStation 5 için gelebilir!

Sony Playstation 5 Konsol Oyunlarını Açıklayacak!

Sony CEO’su Playstation 5 Fiyat Stratejisini Açıkladı

PlayStation 5 oyunları ne zaman tanıtılacak? İşte yeni tarih!


CEVAP VER