Sony Playstation 5 Konsol Oyunlarını Açıklayacak!

Google News Abone Ol

Yeni PlayStation 5 konsol görüntüleri konusunda şimdiye kadar birçok paylaşım yapıldı. Fakat son paylaşım PS5’in yarın gece gerçekleştirilecek Sony’nin oyun lansmanı öncesinde neye benzeyebileceğine dair bir ipucu verdi. 

Aylardır yeni PlayStation 5 konsolu hakkında haberler yapıyoruz. Bu konuda sizlerle birçok görüntü paylaştık fakat şimdi ortaya çıkan görüntüler bizlere PS5 hakkında ipucu veriyor. Sony yarın akşam PS5’te oynanabilecek oyunları duyurmasını beklediğimiz bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. PlayStation 5 konsol

Ortaya çıkan görüntüler SOny2nin resmi onaylanmış çizimleri değil. Hali hazırda bir internet sızıntısı olarak dolaşıyor ve PS”in nasıl görüneceği hakkında bilgiler veriyor. LetsGoDigital tarafından yayınlanan görüntüler aynı zamanda Concept Creator olarak da bilinen Hollandalı tasarımcı Jermaine Smit tarafından oluşturulan konsept fotoğraf ve videolar.

Yeni PlayStation 5 Konsol Görüntüleri Sosyal Medyaya Damga Vurdu

Daha önce paylaşılan görüntülerde PS5’in açısal bir tasarıma sahip olabileceği belirtiliyordu. Yeni ortaya çıkan görüntüler PlayStation 5 konsolunun daha yuvarlak bir tasarıma sahip olabileceğini gösteriyor. Resimde gördüğünüz gibi bu tasarım yine iki tonlu bir PS5 tasarımı, bu sefer tasarımın yuvarlak PS3 ile daha fazla benzerliği var.

Sony’nin daha önce tanıttığı DualSense denetleyicisi de konsept videosunda görülebilir. Neyse ki, PlayStation 5 konsol hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzun bir süre beklemenize gerek kalmayacak. Yarın akşam SOny’nin gerçek ürün hakkında daha detaylı bilgiler vermesini bekliyoruz.

Daha önce Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan açıklamasında şunları söylemişti: “Teknik özellikleri paylaştık ve size yeni DualSense kablosuz kontrol cihazını gösterdik. Ama oyunsuz lansman nedir? Bu yüzden, PlayStation 5’in bu tatil başladıktan sonra oynayacağınız oyunlara yakında bir göz atacağımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum. PS5’e gelen oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyolardan sektördeki en iyileri temsil ediyor. Hem daha büyük hem de daha küçük, daha yeni ve daha köklü olan stüdyoların tümü, donanımın potansiyelini gösterecek oyunlar geliştirmekte zorlandı.”

PlayStation 5 konsol lansman etkinliği Türkiye Saati ile yarın 23:00 ‘da başlayacak. BT Günlüğü olarak etkinlik çerçevesinde duyurulacak yeni ürün ve gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

İlgili Haberler

>> PlayStation 5 oyunları ne zaman tanıtılacak? İşte yeni tarih!

>> PS5 Tanıtım Günü Sonunda Belli Oldu!

>> PS5 Akıllı Asistan ne işe yarayacak? Sony Patenti şimdiden aldı!


CEVAP VER