Xiaomi 13 Lite Ortaya Çıktı: Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi!

Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite modeli Google Play Console’da görüntülendi. İşte uygun fiyatlı amiral gemisi model hakkında ortaya çıkan tüm sızıntılar.

Xiaomi 13 serisi geçtiğimiz aylarda Çin’de tanıtılmıştı. Söz konusu model henüz Türkiye’ye gelmese dahi ilgi gören modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Serinin Lite modelinin, ise uygun fiyata sahip olması bekleniyor. Genellikle Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefon serisinin Liet modeli, ülkemizde bier hayli seviliyordu. Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Xiaomi 13 Lite modeli ise, hem tasarım olarak hem de teknik özellik olarak Xioami 13 ve 13 Pro modellerine benzese de söz konusu iki modele kıyasla daha uygun fiyattan satışa sunulacak. İşte ülkemizde de satışa sunulacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 Lite Ortaya Çıktı: Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi!

Xiaomi 13 Lite modeli, 2210129SG  model numarası ile karşımıza çıktı. Söz konusu model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntıları değerlendirdiğimiz zaman, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Xiaomi 12 Lite 5G NE olarak adlandırılan New Edition modeline bir hayli benzediğini görmekteyiz. Tasarım olarak incelediğimizde ise Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerine oldukça benzemekte. Özellikle ön panelinde ince çerçevelerin yer alması, söz konusu modelin, amiral gemisi bir akıllı telefon havası vermesini sağlamış.

Xiaomi 13 Lite

Ortaya çıkan belgelere göre Xiaomi 13 Lite modeli 1080 x 2400 piksel ekran çözünürlüğü ile gelecek. İşlemci tarafına baktığımızda ise son zamanlarda piyasaya sürülüne orta segment modellerin çoğunda karşımıza çıkan Qualcomm imzalı Snapdraogn 7 Gen 1 yonga seti yer alacak. Söz konusu işlemcinin performansının tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi Civi 2 ve Oppo Reno 8 Pro modellerinde karşımıza çıkan yonga seti, performans tarafında uzun süreli kullanımda dahi sorun çıkartmamayı vadediyor.

Xiaomi 12 Lite 5G NE modelinin ortaya çıkan model numarası ile Xiaomi 13 Lite modelinin model numaralarının aynı olduğunu görmekteyiz. Bu da, hem tasarım olarak hem de teknik özellik olarak, söz konusu modelin, daha önce piyasaya sürülen iki model ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Tabii ki bunların şu anlık yalnızca iddiadan ibaret olduğunu, Xiaomi 13 serisine ait Lite modeli hakkında önümüzdeki günlerde yeni sızıntılar ortaya çıktıkça, iddiaların kesin bilgiyi yansıtıp yansıtmadığı belirlenecektir.

İlgili Haberler

>> Bedava Oyun: Ücretsiz Dead Space 2 İster Misiniz? Öyleyse Acele Edin!