Xiaomi 12 serisi ultra hızlı şarj desteği ile ortaya çıktı: İşte detaylar

Xiaomi 12

Yakında tanıtılması beklenen Xiaomi 12 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte yeni seri hakkında sızdırılan tüm bilgiler.

Xiaomi 12 serisinin bir süredir beklenen telefonlar arasında olduğunu biliyoruz. Xiaomi 11T serisi tanıtıldıktan sonra çoğu kullanıcının aklında bir tek model vardı, o da Xiaomi 12. Uzun süredir hakkında ortaya çıkan sızıntılara şahit olduğumuz yeni model, yeni bir özellik ile gündeme geldi. Hem performans hem kamera anlamında kullanıcıları memnun edecek yeni modelin şarj konusunda da piyasanın en iyisi olacağı düşünülüyor. Ayrıca söz konusu modeli ülkemizde satışa sunacağı da biliniyor. İşte Xiaomi’nin performans odaklı yeni amiral gemisi modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 serisi ultra hızlı şarj desteği ile ortaya çıktı: İşte detaylar

Xiaomi 12 serisinin tanıtımına haftalar kaldığını söyleyebiliriz. Kullanıcılar söz konusu serinin tanıtımına gün sayarken yeni serinin özellikleri de bir bir ortaya çıkıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl bu zamanlarda piyasaya sürülen Snapdragon 888 işlemcisini ilk kullanan model Xiaomi Mi 11 idi. İddialara göre yakında karşımıza çıkması beklenen Snapdragon 898 işlemcisini de kullanacak olan ilk model Xiaomi 12 olacak. Fakat söz konusu ne zaman tanıtılacağını dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor.

Xiaomi 12 serisi
Yakında piyasaya sürülecek olan Xiaomi 12 serisinde kullanıcıların en çok sevindiği konu ise hızlı şarj. 100W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen yeni modelin dakikalar içerisinde şarj olması bekleniyor.

Kamera tarafında ise biraz kafa karıştırıcı özelliklerin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Serinin geçen yılki modelinde 108 MP’lik sensör kullanılırken Xiaomi 12 serisi modellerinde ise 50 MP’lik lens bulunacak. Fakat 50 MP çözünürlüğünde olan lensin daha iyi özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz . Yani geçtiğimiz yıldaki 108 MP’lik sensörün geliştirilmiş versiyonu Bu yıl Xiaomi 12 serisinde karşımıza çıkacak.

Hem kamera hem pil hem de işlemci tarafında kullanıcıları memnun edeceği düşünülen yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Realme, ilk ekran altı kamera tasarımına sahip modeli üzerinde çalışıyor