Uygun fiyatlı Lenovo K13 Note, piyasaya sürüldü: İşte detaylar

Lenovo K13 Note

Lenovo’nun uygun fiyatlı akıllı telefonu Lenovo K13 Note piyasaya sürüldü. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

.

Lenovo markasının bir çok ürününü ülkemizde görmekteyiz. Özellikle dizüstü bilgisayar konusunda, çoğu teknoloji devi ile yarıştığını söyleyebiliriz. Fakat konu akıllı telefona geldiği zaman, her ne kadar Dünya’da söz geçirecek kadar teknoloji devi olsa da, ülkemizdeki akıllı telefon pazarına giriş yapmadığı görüyoruz. Fakat genellikle uygun fiyata akıllı telefon satan markaların ilgi gördüğü ülkemizde, Lenovo’nun da ilgi göreceği düşünülüyor. Özellikle bu uygun fiyatlı ürünlerin performans bazında da beklenenden daha iyi olması, tercih edilmesindeki en büyük sebep olacaktır. Henüz Lenovo’nun akıllı telefon tarafında ülkemize giriş yaptığını söyleyemeyiz .Fakat son piyasaya sürdüğü K13 Note modeli, yeni modelin ülkemizde satılma umudunu arttırıyor.

Uygun fiyatlı Lenovo K13 Note, piyasaya sürüldü: İşte özellikleri

Lenovo’nun K13 Note modeli, bazı ülkelerde Lenovo G20 adı ile piyasaya sürüldü. yakın zamanda Rusya’da K13 Note adı ile karşımıza çıkan modelin, fiyatı dahil tüm özellikleri de belli oldu. İlk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelinde 6,5 inçlik LCD bir panelin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca damla çentikli bir ekran tasarımı sayesinde tam ekran hissiyatının da yaşattığını söylemek mümkün. Bu damla çentikte ise 8 MP değerinde ön kamera bulunuyor.

Lenovo K13 Note

Lenovo K13 Note modelinin arka tarafında ise dörtlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar, 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP değerinde iki adet makro ve derinlik sensörlerinin bizleri karşıladığını söyleyelim. Teknik detaylarına baktığımızda ise, uygun fiyatlı modelin, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 460 yongasından beslendiğini görmekteyiz. Ayrıca 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama bulunuyor.

Batarya tarafında ise 5.000 mAh batarya ile kullanıcıları üzmeyecek bir kapasiteye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Android 11 ile kutudan çıkacak olan cihazın, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu, Rusya’da 170 dolarlık bir ücretten piyasaya sürüldü. Henüz hangi ülkelerde satışa sunulacağına dair net bir açıklama bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Lenovo YOGA Pad Pro, benzersiz tasarımıyla tanıtıldı: İşte tüm detaylar

>> Lenovo Legion 2 Pro, yandan açılır ön kamerası ile ortaya çıktı!

. . . . .