iPhone 12 mini üretimi neden durduruldu: Kimse böyle bir hamle beklemiyordu

iPhone 12 mini üretimi

Birçok kullanıcı tarafından anlam verilemeyen iPhone 12 mini üretimi aniden durduruldu. Peki Apple ne oldu da böyle bir karar aldı. Hadi gelin konuyla ilgili bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yer alan Apple, düzenli olarak yeni cihazların tanıtımını yapıyor. Bu cihazlar genellikle sektöre damga vurmayı başarıyor. Şirketin istediği ise zaten bu. Ancak kimi zaman başarısız projeler ortaya çıkabiliyor. Bu tür projeler sessiz sedasız piyasadan kaldırılıyor.

Apple tarafından dağıtımı yapılan ve Büyük umutlar bağlanan iPhone 12 mini modeli piyasadan kaldırıldı. Daha doğrusu yeni üretim yapılmıyor. Şirket küçük ekranlı akıllı telefon pazarını canlandırmak için böyle bir model üretmek istedi. Bir süre üretim devam etse bile ilerleyen süreçte kötü bazı raporlar ortaya çıktı.

iPhone 12 mini üretimi tamamen bitti

Apple tarafından daha önceden çıkarılan iPhone SE aslında bakacak olursak sağlam bir projeydi. Hem küçük ekranlı hem de uygun fiyatlı bir iPhone ürünü piyasada ses getirmeyi başardı. Ancak şirket bu başarısını diğer üst segmentlere de getirmeye çalıştı. iPhone 12 mini gibi cihazlar ne yazık ki fazla tutunamadı.

iPhone 12 mini üretimi

iPhone 12 satışlarının tamamına bakıldığında yaklaşık olarak sadece yüzde 5 gibi bir bölümü iPhone 12 mini modellerinden oluşuyor. Bu durum aslında projenin başarısız olduğunu göstermeye yetiyor. Şirket aynı serinin diğer modellerini başarılı bir şekilde sattı. Sadece bu cihazda satış konusunda problem yaşadı.

iPhone 13 mini üretimi tehlikeye girdi

Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine iPhone 13 mini cihazının üretilmemesine karar verildi. Elbette Apple farklı bir sürpriz yapabilir. Ancak hem analistler hem de piyasa eleştirmenleri şirketin bir üst model içerisinde mini cihaz oluşturmasını beklemiyor. Böylece geliştirilen bir proje daha tarih oldu.

Muhtemelen firma iPhone SE cihazı ile yoluna devam edecek. Bu cihazın mini modellerinin yerine geçmesi bekleniyor. Peki siz iphone mini akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 modelleri ECC tarafından onaylandı: Gümbür gümbür geliyor

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak