Xiaomi ekran kilidi süresi nasıl uzatılır

Redmi Note 9T 5G

Xiaomi akıllı telefonlarımızda ekran kilidi süresi uzatmak için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık. Detaylar haberimizde.

Bazen Xiaomi telefonlarımızda, belge okurken veya herhangi bir şey izlerken, ekranımız kararabiliyor. Eğer bu ayarı daha önceden telefonunuzda yapmadıysanız, 30 saniye içinde telefonunuz kitleniyor. Eğer YouTube veya farklı bir uygulama üzerinde video izlerseniz, otomatik ekran kilidi devre dışı bırakılı­r. Fakat telefonunuz üzerinden uzun bir yazı okuyorsanız, ekranınıza dokunmadığınız takdirde otomatik olarak kilitleni­r. Haberimizde, bu sürenin nasıl uzatılacağına dair adımları sizler için paylaştık. İşte sorunun çözümü.

Eğer Xiaomi telefonunuzu yeni aldıysanız, bir işleme odaklandığınızda ekran kararması konusunda çok sıkıntı yaşarsınız. Çünkü telefon yeni kurulduğunda otomatik olarak 30 saniye içerisinde işlem yapmadığınızda ekran kilitleniyor. Fakat bunu çözmenin çok basit bir yolu var. İşte yapmanız gerekenler.

Xiaomi akıllı telefonlarda ekran kilidi süresi uzatma yöntemi

  • Xiaomi akıllı telefonunuzdan ayarlara girin
  • Ardından alt tarafta kilit simgesi ile gösterilen ‘’Kilit Ekranı’’ seçeneğine girin. (AMOLED ekran kullanılan Xiaomi modellerinde, bu seçenek ‘’Her zaman açık ekran & Kilit Ekranı’’ adı ile karşımıza çıkacaktır.)
  • Açılan Kilit Ekranı menüsünde, ‘’Kilit Ekranı Ayarları’’ sekmesinde bulunan ‘’Uyku’’ seçeneğine girin.
  • Açılan Uyku sekmesinde, işaretli olan zamanı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Böylece işaretlediğiniz süre boyunca işlem yapmasanız dahi ekranınız kilitlenmeyecek.

Xiaomi ekran kilidi süresi

Xiaomi ekran kilidi süresi

Xiaomi ekran kilidi süresi

Xiaomi ve Redmi markası akıllı telefonlarınızın otomatik ekran kilidine geçmesinin nasıl önlenebileceğini anlattık. Bu sayede, uzun süre ekrana bakacağınız işler yaparken, sürekli ekrana dokunmanıza gerek kalmayacak. Eğer ders çalışıyorsanız, söz konusu kararma ile dikkatiniz dağılmayacak.

Xiaomi harici diğer Android modellerde de ekran süresini ayarlayabilmek mümkün. Ayarlar seçeneğini açtığınızda, açılan menüden ekran kısmına girin. Ekran kısmında ise Ekran Zaman Aşımı seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçenek ile işaretlediğiniz süre kadar ekran açık kalabilece­k. Tabii ki telefon modeline göre menüdeki isimler değişebili­r. Bunun için benzer seçenekleri kontrol etmenizde fayda var.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi TV Q1 akıllı televizyonu tanıttı

>> Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG versiyonu ile büyüledi