Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımı sızdırıldı!

Redmi K40 Pro
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin yakında tanıtılması beklenen Redmi K40 serisi TENAA üzerinde görüldü. İşte yeni modeller hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, fiyat performans odaklı çıkarttığı modeller ile ilgi görmeye devam ediyor. Üst segmente ait Redmi K40 serisi hakkında bazı ayrıntılar sızdırılmıştı. Fakat tasarım görüntüleri hakkında net bir bilgi yoktu. Nihayet yakında tanıtılaca­k olan Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımı sızdırıl­dı. Bunun yanı sıra TENAA’da sızdırılan görüntülerde sürpriz bir model daha bulunuyo­r. Redmi K40 serisinin yanı sıra, geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Mi 10
Ultra modelinin yenilenmiş versiyonu da sızdırıldı. İşte yakında tanıtılması beklenen bu üç model hakkında tüm ayrıntılar.

Redmi K40 serisi tasarım görüntüleri ortaya çıktı

TENAA üzerinde Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarım detayları ortaya çıktı. Redmi K40 modelinin tasarım detaylarını incelediğimizde benzersiz bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Arka tarafında dikey biçiminde konumlandırıl­mış kamera kurulumu bulunuyo­r. İki büyük lensin arasında ise iki adet küçük kamera daha bulunuyo­r.

Redmi K40 serisi

Geçtiğimi haftalarda Çin sosyal medya platformu Weibo’da, DigitalChatStation kaynağı bir paylaşımda bul­und­u. Sızıntıya göre Redmi K40 serisinde 3 model bulunaca­k. Bunlar; Redmi K40, K40S ve K40 Pro modelleri olacak.

Redmi K40 serisi

Redmi, geçtiğimiz ay Redmi K40 serisinin Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağını resmî olarak duyurmuştu. Söz konusu işlemcinin, yalnızca K40 Pro modelinde bulunması bekleniyo­r. Hatta K40 modeli ile alakalı birkaç sızıntı daha bulunuyo­r. İddialara göre yeni modelde 33W şarj desteği bulunaca­k. Bununla beraber en az 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyo­r. Kamera kısmına baktığımızda ise arka kamerasında 108 MP çözünürlüğünde lens kullanılaca­k. Fakat diğer kameralar hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyor.

Bir diğer sızıntı Mi 10 Ultra modeline baktığımızda ise, tasarımda önemli değişiklikler görüyoruz. Yeni modelde yalnızca tasarımsal alanında değişiklik olmayacak. Cihaz, 5G desteği ile gelecek ve Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacak. Redmi K40 serisinin, 25 Şubat 2021 tarihinde tanıtılacağı iddia ediliyor. Söz konusu etkinlikte Mi 10 Ultra modelinin yenil­enmi­ş versiyonun da sunulma ihtimali var.

Mi 10 Ultra 2021

İlgili Haberler

>> Bu MIUI 12.5 özelliği, yalnızca belirli telefonlara gelecek!

>> Xiaomi Mi Note 10 Lite Android 11 çıktı. Tıkla indir!


CEVAP VER