Xiaomi Katlanır Telefon Sektörüne Geri Dönüyor: İşte Mix Fold 2!

Samsung Katlanır Tablet

Xiaomi’nin katlanır akıllı telefon serisine yakında bir yenisi daha ekleniyor. İşte Xioami Mix Fold 2 modeli hakkında ilk sızıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung’un Z Fold ve Flip serisi modellerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda Huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Çok süre geçmeden Xiaomi tarafından da bir model gelmek üzere. İşte Z Fold 3 rakibi Xiaomi katlanır model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Katlanır Telefon Sektörüne Geri Dönüyor: İşte Mix Fold 2!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi tarafından geliştirilmekte olan bir katlanır telefon hakkında ilk sızıntılar çıkmıştı. Modelin kod adı belliydi. Fakat çoğu kaynak gizemli modelin Mix Fold serisine ait olmadığını düşünüyordu. Hatta bazı kaynaklar tarafından, söz konusu modelin, Samsung’un Galaxy Z Flip serisi benzeri bir tasarım anlayışına hakim olacağına dair de söylentilerde bulunmuştu. Fakat iddialar tersine çıktı. Çünkü Xiaomi’nin gizemli katlanır modelinin Mix Fold 2 olacağı ortaya çıktı.

Mix Fold 2

Serinin önceki modeline benzer bir tasarım anlayışına sahip olacak model hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı. İşlemci tarafına baktığımızda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yongasına sahip olacağı öne sürülmüştü. Bazı kaynaklar tarafından ise söz konusu telefonun 8 Gen1+ yongasından güç alacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Xiaomi’nin katlanır telefon serisinin yeni modeli hakkında ortaya çıkacak gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> En Çok Satılan 5G Telefon Belli Oldu: Lider Şaşırtmadı!

>> Vivo S15 Pro Modeli Hakkında İlk Ayrıntılar Belli Oldu: İşte Detaylar!