Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Samsung’a Büyük Rakip!

Xiaomi telefonlarını hızlandırmak

Xiaomi yeni katlanır telefon modeli Mix Fold 2, Samsung’un katlanır telefon modellerine kafa tutacak. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor. Xiaomi’nin ise, Samsung’un Z Fold serisi modellerine benzer bir tasarım anlayışı ile geldiğini belirtelim.

Samsung’un Z Fold ve Flip serisi modellerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda Huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Çok süre geçmeden Xiaomi tarafından da bir model gelmek üzere. Geçtiğimiz günlerde yeni model hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan Xiaomi’nin yeni katlanır telefon Mix Fold 2 modeli hakkında bazı teknik özellikler belli oldu. İşte katlanır telefon sektöründe Samsung’un Galaxy Z Fold serisine büyük rakip olarak görülecek yeni cihaz hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Samsung’a Büyük Rakip!

Xiaomi Katlanır Telefon

Çin’in sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi’nin yeni katlanır telefon modeli Mix Fold 2, 67W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkıyor. Yakın tarihte Xiaomi’nin yeni modelinin, Xiaomi 12S, 12 Ultra ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. İddialara göre Mix Fold 2 8.1 inçlik LTPO panel ile gelecek. Ayrıca bu modelde ekran altı kamera teknolojisinin kullanıcıları karşılayacağı da kesinleşti diyebiliriz. İşlemci tarafında ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8+ Gen1 yonga seti sunulacak. Bununla beraber daha büyük bir pil, ekran kalemi gibi özelliklerin de Mix Fold 2 modeli ile gelmesi bekleniyor.

Xiaomi katlanır telefon modelinin, yakın tarihte Çin’de piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Tanıtıldıktan haftalar sonra ise küresel lansmanı için de hazırlıklar başlayacaktır. Aylar sonra ise Türkiye’ye de gelebilir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 Tasarımı Sızdırıldı: Heyecan Büyük

>> Xiaomi 12 Pro Oyun Performansı Nasıl? PUBG ve Call of Duty’de Neler Yapabiliyor?