Xiaomi Pro X 14 Laptop piyasaya sürüldü: Türkiye’de yok satar 

Xiaomi Laptop

Xiaomi Pro X 14 Laptop modeli piyasaya sürüldü. İşte Xiaomi’nin ülkemizde satılacak dizüstü bilgisayarının fiyatı ve tüm özellikleri. 

Xiaomi markasını bir süredir ülkemizde aktif olarak görmekteyiz. Öyle ki uygun fiyatlı akıllı telefon dediğimiz akla ilk gelen markalar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra karşımıza çıkan farklı teknolojik aletlerinin de sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Fakat ülkemizde Xiaomi’nin dizüstü bilgisayarlarının satılmadığını biliyoruz. Tabii ki Store’larda bazı karşımıza çıkan Xiaomi modelleri mevcut. Fakat akıllı telefon yelpazesi kadar ürün çeşitliliği ne yazık ki sunulmuyor. Xiaomi2nin yakın zamanda piyasaya sürdüğü Xiaomi Pro X 14 2021 modeli ise, ülkemizde satışa sunulduğu takdirde en çok ilgi gören laptoplar arasında yer alacaktır. İşte RTX destekli yeni laptopun fiyatı ve ortaya çıkan tüm özellikleri. 

Xiaomi Pro X 14 Laptop piyasaya sürüldü: Türkiye’de yok satar 

Xiaomi Laptop

Xiaomi’nin ülkemizde Redmibook adı ile piyasaya sürdüğü laptopların genellikle ofis bilgisayarı olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Yani söz konusu modellerde harici bir ekran kartı bulunmuyor. Harici bir ekran karı ile karşımıza çıkan bir model olsa bile bu ekran kartı MX serisine ait olup, herhangi bir yüksek çözünürlüklü oyunu kaldıracak güçte olmuyor. Xiaomi’nin piyasaya sürdüğü Pro X 14 2021 modeli ise RTX desteği ile karşımıza çıkıyor. 

I7 11. Nesil ile sunulan modelin, RTX 3050 grafik işlemcisine ve 512 GB/ 1 TB nVME SSD desteğinin olduğunu da belirtelim. Ekran tarafında ise söz konusu model 2.560 x 1600 piksel 120 Hz tazeleme oranına sahip 14 inçlik bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. RAM tarafında ise 16 GB RAM belleğin bulunduğunu da belirtelim. 

Cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Fakat ilk olarak Çin’de piyasaya sürülen modelin 1.899 dolarlık bir fiyata sahip olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın. 

İlgili Haberler:

>> Türkiye’den Almanya Para Transferi Şaşırtıcı Şekilde Arttı! Peki neden?

>> WhatsApp Herkese Para Dağıtıyor: Zuckerberg Çok Israrcı