Poco F3 GT, MediaTek 1200 yonga seti ile piyasaya sürülecek: İşte performans canavarı

Poco F3 GT

Poco’nun performans odaklı akıllı telefon serisinin yeni modeli Poco F3 GT piyasaya sürülüyor. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Poco’nun genellikle performans odaklı telefonlar olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. özellikle Poco F serisi hem kamerası hem performansıyla son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biri haline geldi. Zaten Poco markasını da genellikle uygun fiyatlı modelleri ile görüyoruz. Poco F serisine yeni bir model daha ekleniyor. Poco F3 GT modelinin işlemcisi ve bazı temel özellikleri ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Poco F3 GT, MediaTek 1200 yonga seti ile piyasaya sürülecek.

Poco akıllı telefonlarını genellikle ülkemizde performans odaklı ve uygun fiyatlı olduğu için tercih edildiğini söyleyebiliriz. Sonunda söz konusu seriye bir yenisi daha ekleniyor. Poco Hindistan, resmi Twitter hesabında Poco F3 GT modelinin Dimensity 1200 yonga setine sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca yeni modelin tanıtım tarihinin de kesinleştiğini söyleyebiliriz. Paylaşımlara bakacak olursak Poco F3 GT modelinin bu yılın 3. çeyreğinde, yani 1 Temmuz, 1 Eylül tarihleri arasında piyasaya sürüleceği kesinleşti. Ayrıca söz konusu model, MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 yonga setine sahip olacak.

Poco F3 GT

Cihazın daha önceki dönemlerde oyun odaklı bir telefon olarak karşımıza çıkacağını söylemiştik Ortaya çıkan haberlere göre ilk olarak Çin’de piyasaya sürülen Redmi K40 Gaming Edition modelinin farklı pazarlarda yeniden markalanmış olarak satılacak olan cihazın Poco F3 GT olarak adlandırılacak ortaya çıktı. Yani içindeki Redmi K40 Gaming Edition modeli, farklı pazarlarda Po­co F3 GT adı ile karşımıza çıkacak.

Ayrıca cihazın çoğu teknik özelliklerinin de ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Poco F3 GT modeli ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek. Poco’nun resmi Hindistan Twitter hesabını incelediğimizde yeni modelin tanıtım tarihine ilişkin ipuçlarını görmekteyiz. Ayrıca yayınlanan videoda cihazın anlık olarak bir görüntüsünü dahi elde edebiliyoruz. Fakat tasarımsal açıdan nasıl bir cihaz olacağı hakkında herhangi bir fikir elde etmemiz imkansız.
Cihazın sızdırılan diğer teknik özelliklerine baktığımızda ise 120 Hz tazeleme oranına sahip OLED bir ekran ile bizleri karşılayacağını görüyoruz. Oyun telefonu olarak karşımıza çıkacak modelin yan taraflarında tetikler bulunacak. Pil tarafında ise 5.000 mAh’lık bir pilin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca bu pili beslemek için ise 67W gücünde bir şarj desteği bulunuyor.

Yeni modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Cihaz tanıtıldıktan sonra Türkiye ihtimali üzerine yeni bilgiler ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> POCO X3 Pro incelemesi: Uygun fiyatlı bu telefonun performansı nasıl?