Xiaomi vs Apple Mücadelesinde Rekabet Korkunç Boyutlara Ulaştı: Xiaomi Ay’a Uçacak

Xiaomi vs Apple mücadelesinde

Xiaomi vs Apple mücadelesinde rekabet çok başka bir boyuta ulaştı. Özellikle son dönemlerde Xiaomi iyice sertleşti. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

.

Dünyanın en büyük akıllı telefon markaları içerisinde yer alan Apple ve Xiaomi gücünü artırmaya devam ediyor. Her zaman için bu rekabette ilk 3 bellidir. Samsung, Xiaomi ve Apple listelerde zirveleri yakalamayı başarıyor. Ancak ilk defa farklı bir durum yaşandı. Xiaomi satış rakamları bakımından Apple markasını geçti. Şirketin pazar payı oranı yüzde 17 oldu.

Tarihinde ilk defa Xiaomi, büyük bir ABD markasını geçmiş oldu. Böylece Huawei sonrasında Çin akıllı telefon pazarının en gözde markası haline geldi. Buraya kadar her şey normal gibi görünse bile Xiaomi stabil bir durumdan hoşlanmıyor. Şirket adeta Ay’a uçmak istiyor.

Xiaomi vs Apple mücadelesinde ortam kızışıyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Xiaomi, fiyat ve performans açısından oldukça iyi cihazlar piyasaya sunabiliyor. Bildiğiniz üzere hem Apple hem de Samsung ucuz bazı cep telefonlarına sahip. Ancak onların ürettikleri özellik bakımından geri planda kalıyor.

Xiaomi vs Apple mücadelesinde

Xiaomi ise hem fiyat hem de performans bakımından en yüksek seviyeyi kullanıcılara sunuyor. Fiyatlar düşük olsa bile yine de performans son derece iyi. Ayrıca akıllı telefon kameralarında yapılan yenilikler sayesinde başarılı görüntüler elde edilebiliyor. Bu durum şirketin tercih edilme nedenleri içerisinde ilk sıralarda yer alıyor.

Xiaomi Çin’de lider marka olmak istiyor

Herhangi bir akıllı telefon markası lider olmak istiyorsa mutlaka Çin pazarını elinde tutması gerekiyor. İşte tam da bu nedenle Xiaomi yeni bir karar aldı. Bundan sonra fiziksel mağazalarını daha fazla artıracak. Şirket bundan önce internet üzerinden alışverişe ağırlık veriyordu.

Fiziksel satış merkezlerinin sayısı sadece Çin’de artmayacak. Dünyanın birçok bölgesinde daha fazla fiziksel mağaza açılacak. Böylece pazarda gücünü pekiştirecek. Peki sizce Xiaomi vs Apple mücadelesinde kazanan kim olur?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi CEO’sunun Kullandığı Telefon Ortaya Çıktı: Yok Artık Dedirtti

>> 160W şarj desteğine sahip telefon, yakında piyasaya sürülebilir!

. . . . .