Realme GT, 120 Hz ekran ile karşımıza çıkacak: İşte detaylar

Realme GT

Realme, amiral gemisi GT modelini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Hakkında birçok ayrıntı sızdırılan model hakkında işte detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda Realme markasına ait bir model karşımıza çıkmıştı. Henüz hakkında ayrıntılar sınırlandırılmayan modelin Race kod adına sahip olduğu görülmüştü. Söz konusu modelin Realme GT adı ile karşımıza çıkacağı kesinlik kazandı. Bununla beraber yeni model hakkında da çoğu özellik ortaya çıktı. 120 Hz tazeleme oranı sunacak model, piyasaysa göre daha uygun bir fiyata sahip olacak. İşte Snapdragon 888 işlemcisine sahip en uygun modellerden biri olması beklenen Realme GT hakkında tüm ayrıntılar.

Realme GT 120 Hz ekran ile rakiplerini eleyecek

4 Mart’ta tanıtılacak model hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Realme GT modeli hakkında bazı görüntüler ve teknik detaylar ortaya çıktı. İlk olarak 2020 yılının en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi sahip olacağı da kesinleşti. Fakat farklı RAM ve hafıza seçenekleri olacak mı henüz bilinmiyor. Cihazda en çok dikkat çeken özellik ise, GT, 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak. Weibo’da paylaşılan görüntüleri incelediğimizde, Nissan GT-R fotoğrafının paylaşıldığını görüyoruz. Bunula beraber yakında sunulacapına dair de bir açıklama bulunuyor.

Realme GT

Ortaya çıkan görüntülerde cihazın turuncu renge sahip olduğu görüyoruz. Diğer renk seçenekleri hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde, arka tarafında dikey konumlandırıl­mış üçlü kamera kurulumu mevcut. Bununla beraber söz konusu kameraların yanında LED flaş bulunuyo­r. Bu kameraların; 64 MP ana kamera, 13 MP telefoto lens, ve 13 MP ultra geniş açılı kamera olması bekleniyor.

Realme GT

Aynı zamanda yeni modelin 688.000 AnTuTu puanı aldığını görüyoruz. Snapdragon 888 işlemcisi ile en yüksek puanı alan modeller arasında yer alacak gibi görünüyor.

Cihazın Android 11 ile kutudan çıkacağı ve Realme UI 2.0 arayüzünü kullanacağı biliniyo­r. Aynı zamanda 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. Ve bu bataryayı 125W hızlı şarj desteği ile dolduracak.

İlgili haberler

>> Realme, uygun fiyatlı 5G modeli V11­’i duyurdu: İşte özellikler

>> Mi Smart Band 5 akıllı bileklik incelemesi ve yorumları