Yeni Google Pixel Watch Kullanıcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Google Pixel Watch

Ortaya çıkan ilk detaylara göre Google Pixel Watch akıllı saat, eski bir işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte tüm ayrıntılar.

Google’ın giyilebilir teknoloji tarafında konuşulan şirketler arasında yer aldığını biliyoruz. Öyle ki, söz konusu Pixel serisine ait akıllı saatler, bir hayli ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Google Pixel Watch modeli hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Hatta sızdırılan bütün özelliklerin, kullanıcıları heyecanlandıracak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım detayları ile de mest eden model, uzun süredir bekleniyordu. Fakat sonunda yeni cihaz hakkında, sevenleri de pek de memnun etmeyecek bir gelişme yaşandı. Yakında  sunulacak olan modelin, uzun süre önce tanıtılan bir işlemci ile bizleri karşılayacağı ortaya çıktı. Cihazın performansını önemli düzeyde etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. İsterseniz 2018 yapımı işlemciyi beraber inceleyelim.

Yeni Google Pixel Watch Kullanıcıları Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Google I/O konferansı sırasında şirketin yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını ve birkaç ay içerisinde piyasaya süreceğini doğruladı. Fakat teknik özellik tarafında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Geçtiğimiz haftalardan bu yana söz konusu model hakkında hem tasarım hem teknik özellik konusunda birçok özellik ortaya çıkmıştı. Çoğu sızıntı kullanıcıları heyecanlandırırken, son detay biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Google Pixel Watch

İddialara göre Pixel Watch akıllı saat modeli, Samsung imzalı Exynos 9110 işlemcisini kullanacak. Bu işlemcinin Cortex-A53 çekirdeklerinden güç aldığını ve 10 nm mimarili olduğunu belirtelim. Ayrıca bu yonganın yaklaşık 4 yıl önce, yani 2018 yılında tanıtılmış olması da, önemli bir dezavantaj. Çoğu kullanıcı, Samsung’un geçtiğimiz yıl Galaxy Watch 4 modelinde kullandığı Exynos W920 yongasını kullanacağını bekliyordu. Fakat ne yazık ki, Gogole’ın, yeni akıllı saatinde 2018 yapımı bir işlemciyi tercih edeceği iddia ediliyor.

Bunun en temel sebebi ise, Google, bu akıllı saat üzerinde yıllardır çalışıyor. Yani çip krizi ve salgın gibi etkenler bu modelin piyasya sürülmesinin ertelenmesine sebep oldu. Eğer Google, söz konusu modelin yongasında daha iyi bir işlemci kullansaydı, piyasaya sürülme tarihi yine ertelenebilirdi. Bu yüzden Google Pixel Watch akıllı saat, 2018 yapımı bir işlemci ile gelecek.

İlgili Haberler

>> Google Yeni Güvenlik Önlemi İle Büyük Koruma Sağlayacak

>> Android 13 Yenilikleri Belli Oldu: İşte Gelen Yeni Özellikler