Apple iPhone Modellerinde USB-C İçin Hazırlanıyor!

iPhone 15

Önümzüdeki yıllarda piyasaya sürülecek iPhone modellerinde USB-C bağlantısının bulunacağına dair iddialar mevcut. İşte detaylar.

Yıllardır iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olup olmayacağına dair tartışmalar bulunuyord­u. Kullanıcılar her ne kadar yeni modellerin Type-C girişine sahip olmasını istese de Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde lightning girişi kullanılmaya devam edild­i. Fakat Apple’ın iPad modellerinde Type-C girişine yer verdiğini görmekteyiz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veri­lse de, Apple, iPhone serisinde inatçı bir tavır sergiliy­o­­r. Fakat Apple sitesinde ortaya çıka­n sızıntıya göre iPhone önümüzdeki yıl tanıtılan iPhone modellerinde Type-C girişinin kullanılması için bazı adımlar atılıyor. Henüz ortada bir kesinliğin söz konusu olmadığını, fakat haberlerin güvenilir kaynaklardan geldiğini belirtelim. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Apple iPhone Modellerinde USB-C İçin Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz günlerde bir analist, 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone modellerinde, artık USB-C bağlantısının kullanılacağını iddia etmişti. Hatta Apple’ın, yeni iPhone modelleri için, Type-C girişini test ettiği dahi söylentiler arasında bulunuyordu. Fakat iddialara göre bu yıl tanıtılması beklenen iPhone 14 modellerinin, Lightning girişi ile geleceği kesinleşti. Fakat önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak olan iPhone modelleri için, bir şeylerin değişeceğini söyleyebiliriz.

iPhone USB-C

Kullanıcıların, lightning girişinden vazgeçmek istemesinin en temel nedeni, evrensellik. Dünya’daki artık neredeyse bütün yeni nesil akıllı telefonlarda USB-C bağlantısının bizleri karşıladığını belirtelim. Fakat iPhone kullanıcıları, bu konuda en çok mustarip olan kullanıcılar arasında yer alıyor. İddialara göre Lightning girişi için artık son yıllara geliyoruz. Çünkü bazı kaynaklar, artık Apple’ın Lightning sevdasından vazgeçeceğini öne sürdü. Tabii ki ortaya atılan bu söylemlerin, yalnızca iddiadan ibaret olduğunu hatırlatalım. Yani henüz, yeni iPhone modellerinin lightning girişine sahip olacağına dair net bir belge bulunmuyor.

Güvenilir kaynaklar, Apple, Type-C girişini, yeni iPhone modellerinde test etmeye başladı. Önümüzdeki aylarda, 2023 yılında tanıtılacak iPhone serisi modellerinin USB-C bağlantısından yararlanıp yararlanmayacağı belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Google Yeni Güvenlik Önlemi İle Büyük Koruma Sağlayacak

>> Android 13 Yenilikleri Belli Oldu: İşte Gelen Yeni Özellikler