Yeni Need for Speed Oyunu Geliyor! İşte İlk Detaylar!

EA Games, yeni Need for Speed oyunu için atağa kalktı. Firma, NFS serisini tekrar ayağa kaldırabilmek için Criterion ve Codemasters stüdyolarını görevlendirdi. İki stüdyo da yarış oyunları tarafında ciddi tecrübelere sahip. Dolayısıyla beklentiler yüksek. Umarız bu kez hayal kırıklığı yaşamayız. İşte detaylar.

Electronic Arts, yeni Need for Speed oyununun geliştirilmesi için Criterion ve Codemasters’ın görevlendirildiğini bildirdi. Yarış oyunları tarafında ciddi tecrübeleri bulunan iki stüdyo, son yıllarda ciddi düşüş yaşayan NFS serisini tekrar ayağa kaldırabilmek için birlikte hareket edecek.

İki stüdyonun da benzer kültüre sahip olduğu ve bu yeni oyun için zaten son birkaç aydır çalışmalara başladıkları bildiriliyor. Yeni oyunun nasıl bir konu işleyeceği ve diğer detayları ise henüz bilinmiyor.

EA Games, Codemasters firmasını 1.2 milyar dolarlık ödeme karşılığında, 2020 yılında satın alarak bünyesine dahil etmişti. Firma, TOCA, Colin McRae Rally, Dirt, F1 ve Grid gibi yarış serileriyle adından söz ettirmişti. Tabii farklı türlerde oyunları da var, ama “yarış” konusunda uzman olduklarını söylemek mümkün.

Criterion Games ise, son olarak 2012 yılında Need for Speed: Most Wanted’ı geliştirmiş, 2013 yılında Ghost Games tarafından geliştirip satışa sunulan Need for Speed Rivals’ın da geliştirilme sürecine katkılarda bulunmuştu.

Sıradaki oyunun hangi platformlar için geliştirildiği ve ne zaman satışa sunulacağı gibi bilgiler de henüz belli değil.

Yeni Need for Speed Oyunu Geliyor! İşte İlk Detaylar!

EA Games, 2023 yılında klasik bir markasını geri döndürmeyi planlıyor

EA Games, 2023 yılında pek çok oyun satışa sunacak. Bu oyunlar arasında spor oyunları, yeni bir marka ve bir de “remake”, yani daha evvel çıkmış eski bir oyunun yeniden yapılmış versiyonu olacak. Geçmişe dönüp baktığımızda, EA’in sahip olduğu pek çok başarılı marka var. Dolayısıyla bir tahmin yürütmek güç, ama akıllara gelen ilk isimlerden bir tanesi Medal of Honor. Oyun, özellikle 2000’li yılların başlarında, WW2 arenasında önemli temsilcilerden bir tanesiydi, ama yıllar geçtikçe popülaritesini yitirmiş ve yeni hazırlanan üyeleriyle de başarılı olamayınca sessizliğe gömülmüştü. Belki de firma, WW2 cephelerine geri dönüşü anlatan bir Medal of Honor’la markayı diriltmek, yeni nesle taşımak istiyordur.

İlgili Haberler

>> Erşan Kuneri İzle! Sonunda Çıktı!