Yeni Terminator Gelebilir, Ama Schwarzenegger İçin Sürpriz Karar Var

Şu sıralar yeni Avatar filmi Suyun Yolu ile gündemde olan James Cameron, olası bir yeni Terminator filmi hakkında da düşüncelerini ifade etti. Evet, onca başarısız uyarlamaya rağmen hâlâ bu marka için umut var, vazgeçmeye de pek niyetli değil.

Terminator, özellikle ilk iki film itibarıyla tüm zamanların en bilinen bilim kurgu aksiyon markalarından bir tanesi. James Cameron önderliğinde hazırlanan ilk iki film, hem gişede büyük başarı elde etti hem de pek çok ödüle layık görüldü. Daha sonra arka arkaya gelen devam filmleri ise, ne var ki beklenildiği kadar iyi olmadı ve hayal kırıklıklarına yol açtı.

Serinin son filmi olan Dark Fate, 2019’da vizyona girdi ve gişede 261 milyon dolarlık hasılat elde etti. Bu filmin en önemli taraflarından bir tanesi, Sarah Connor karakterine hayat veren Linda Hamilton’ın yıllar sonra geri dönmüş olmasıydı. Yönetmen koltuğunda Deadpool’den de tanıdığımız Tim Miller, yapımcı koltuğunda da James Cameron vardı.

Yeni Terminator Gelebilir, Ama Schwarzenegger İçin Sürpriz Karar Var
Terminator 2 setinden bir kare

Peki bu film neden sevilmedi dersiniz?

Aslında çoğu izleyici, hemen her Terminator filminde tekrarlanan detaylardan sıkılmış ve seriye gerçekten de yenilik katabilecek detayların eksikliğinden şikayet etmişti. Konu hakkında James Cameron’ın da düşünceleri var…

Geçtiğimiz günlerde Esquire Middle East‘e konuşan Cameron, Dark Fate’de Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton gibi isimlerin rol almasının bir hata olduğunu düşündüğünü ifade etti. Zira Arnold 70’li yaşlarında, Linda da 60’lı yaşlarında. Baktığımızda genç kitleyi çekebilecek uygunlukta bir film gibi durmuyor. Daha çok yetişkin kesime, hatta büyükanne ve büyükbabalara uygun bir film gibi duruyor. Tabii Cameron, bunun kendileri tarafından ilk başta fark edilemeyen bir detay olduğunu da ekliyor. Hani “belki de böyle yaparsak iyi olur” diye düşünerek hareket edersiniz, ama sonra pişman olursunuz ya, işte aynen öyle.

Filmin yönetmeni Tim Miller da bir süre önce röportaj verdi ve filmin çekim sürecinde, pek çok noktada Cameron ile fikir ayrılıklarına düştüklerinden bahsetti. Dolayısıyla filmin hazırlanışından tam da memnun kalmadığını dile getirdi.

Bu açıklamalar sonrasında serinin yıldızı Arnold Schwarzenegger’dan ise henüz bir cevap gelmiş değil. Muhtemelen Schwarzenegger, bir daha Terminator rolünde olmayacak. Zaten stüdyolar da bu fikre sıcak bakmıyor.

Yeni Terminator filmi çok farklı olabilir

James Cameron, henüz yeni bir Terminator filmi için plan olmadığını, ama tabii ki olasılıklar üzerine konuştuklarını ifade ediyor. Cameron, geçmişteki filmlerine baktığında, silah kullanımını ilgi çekici gösterdiği için pişmanlık duyduğunu söylüyor. Zira günümüz dünyasında çok fazla silah ve şiddet var.

Özellikle T1 ve T2’de, silahlarla ilgili pek çok etkileyici sahne vardı. T-800’ün pompalı tüfekle T-1000’i karşıladığı sahne ve Sarah Connor’ın otomatik tüfeğini özenle temizleyip ayarladığı sahne gibi. Cameron, şimdi olsa belki de böyle filmler çekemeyeceğini dile getiriyor. Peki bu doğrultuda yeni bir Terminator nasıl olabilir?

Cameron, yeni bir film hazırlanırsa bu kez katil robotlar değil de yapay zekâ üzerine odaklı bir hikâyenin hazırlanabileceğini belirtiyor. Muhtemelen daha az silahın kullanıldığı, daha az şiddet içeren, ama yine de korkutucu bir film. Belki de böyle bir Terminator filmine gerek yoktur, ne dersiniz?

İlgili Haberler

>> Twitter’ın Yeni Özelliği Kapatılabilecek! Peki Bu Aralar Twitter Niye Hata Veriyor?