Yeni WhatsApp Mesaj Özelliği Snapchat Gibi Olacak

Yeni WhatsApp mesaj özelliği

Yeni WhatsApp mesaj özelliği gündeme bomba gibi düştü. Fotoğraf ve videolar artık Snapchat platformundaki gibi gönderilebilecek. Hadi gelin WhatsApp uygulamasına gelen yeni özelliklere birlikte bakalım.

Türkiye’de uzun bir süredir tartışma konusu olan WhatsApp bazı yeni özellikler kazanıyor. Bu özelliklerin Snapchat ile büyük oranda aynı olması bekleniyor. Uygulamanın çatı şirketi Facebook bildiğiniz üzere ne kadar uğraşsa bile yine de Snapchat platformunu satın alamadı. Bunun yerine uygulamanın özelliklerini kendisine kopyaladı.

Instagram platformuna bakıldığında Snapchat ile büyük oranda benzer olduğu görülüyor. Özellikle akış ve 24 saat içerisinde kaybolan durum özellikleri bunun en büyük kanıtları içerisinde yer alıyor. Facebook şirketi Şimdi de kendi uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp için bazı yeni özellikler getiriyor. Bunlardan bir tanesi fotoğraf ve videolar ile ilgili olacak. İsteyenler fotoğraf ve videoları bir kez görüntülenebilen şeklinde gönderebilecek.

Yeni WhatsApp mesaj özelliği bakın neler getiriyor

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp bir kez görüntülenebilen videolar ve fotoğraflar gönderme özelliği kazanıyor. Bu özellik Snapchat ile neredeyse aynı olacak. Şimdilik Android Beta testi devam ederken yeni bir müjde geldi. Bu yeni özellikler iOS Beta kullanıcılarına da sunuldu.

Yeni WhatsApp mesaj özelliği

Yeni özellik sayesinde istediğiniz herkese bu tür fotoğraf veya videolar gönderebilirsiniz ancak ekran görüntüsü bildirimi yer almayacak. Normal şartlarda Snapchat platformunda eğer ekran görüntüsü alırsanız bu karşı tarafa bildiriliyor. Fakat WhatsApp böyle bir özellik kullanmayacak.

WhatsApp uygulamasında daha fazla bildirim görülecek

Facebook tarafından geliştirilme süreci devam eden WhatsApp yeni bir özellik daha kazanıyor. Normal şartlarda gönderilen mesajların içeriğini görmek pek mümkün değildi. Yeni gelen özellik ile birlikte telefonunuzun bildirim kısmından çok daha fazla ayrıntı görebileceksiniz.

Bildirimler yeniden tasarlandı ve bazı ek özellikler geldi. Mesela bildirim kısmından video veya fotoğrafı görseniz bile bu okundu olarak görünmeyecek. Tüm bu özelliklerin ne zaman kullanıcılara dağıtılacağı tam olarak bilinmiyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Yapay zeka Android geliştiricileri için yeniden tasarlanıyor: Özellikler artıyor

>> WhatsApp Yeni Video Özelliği İnternet Paketinizi Bitirmeyecek: Büyük Tasarruf Sağlayacak