Yeni Xiaomi tabletler iPad ile neredeyse aynı olacak

Xiaomi CEO'sunun kullandığı telefon

Yeni Xiaomi tabletler hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Gelen son detaylara göre şirket Apple iPad cihazları ile neredeyse aynı ürünler üretecek. Hadi gelin yeni model Xiaomi tabletler ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefon sektörünün öncü güçlerinden bir tanesi olan Xiaomi, yeni bir sektöre yöneliyor. Böylece önemli bir gelir elde edebileceği alanlar oluşturuyor. Hepimiz bu markayı uygun fiyatlı akıllı telefonlar üretmesi ile biliyoruz. Ayrıca kamera konusunda da iyi bir performans sergiliyor.

Tüm cihazlar konusunda oldukça deneyimli olan bu şirket, şimdilerde akıllı telefon pazarından daha başka alanlara yöneliyor. Apple cihazlarını tasarım açısından örnek almayı seven Xiaomi, bunu tablet piyasasında da gösterecek. Birçok kullanıcının akıllı telefonlara yönelmesi nedeniyle tabletleri pek değerli görmeyen bu marka fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Yeni Xiaomi tabletler iPad gibi görünecek

Tablet sektörünün öncü şirketleri içerisinde yer alan Apple, gücünü her zaman için kanıtlamayı başarıyor. Yeni fırsatlar olduğunda bunu asla denemekten kaçınmayan Xiaomi ise Apple tabletlerini kopyalamaya devam ediyor. Yeni çıkacak olan tabletler Mi Pad olarak geçiyor. Bu tabletlerin en büyük özelliklerinden birisi de klavyesi.

Yeni Xiaomi tabletler

Apple markasını kendisi için bir ilham kaynağı olarak kabul eden Xiaomi, Magic Keyboard benzeri bir donanım üzerine çalışıyor. Bu klavye-kılıf ürünü sayesinde şirket Apple markası ile neredeyse birebir tasarım oluşturmuş olacak. Bu cihazın tasarımı şu anda tescillenmiş durumda. Ayrıca tabletin daha başka bazı özellikleri olacak.

Xiaomi tablet kamera konusunda yenilik deneyecek

Xiaomi markasının yeni üreteceği tablet modelinde manyetik olarak klavye tablete bağlanabilecek. Ayrıca alüminyum malzeme kalitesi daha sağlam bir cihazın ortaya çıkmasını sağlayacak. Mi Pad modelinin özellikleri henüz sadece tasarım açısından belli oldu. Cihazın genel özellikleri ile ilgili daha başka detayların gelmesi bekleniyor.

Özellikle son dönemlerde Xiaomi bazı yenilikler denemeye devam ediyor. Peki sizce bu cihaz kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Redmi Note 10 Pro modeline sanal RAM özelliği geliyor: Performans arttırıldı!

>> Samsung’un 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Vereceği Modeller Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir