Samsung Galaxy S21 FE, TENAA listelerinde görüntülendi

Galaxy S21 FE

Samsung’un bir ailesine ait en ucuz modeli olan Galaxy S21 FE TENAA listelerinde görüntülendi. İşte yeni model hakkında tüm detaylar

Bildiğiniz üzere 14 Ocak 2021 tarihinde Samsung amiral gemisi serisi olan Galaxy S21 serisinin kullanıcılara tanıttı. Üzerinde bulundurduğu Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 yongası sayesinde performans anlamında rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle serinin en üst modeli olan S21 Ultra modelinin kamera anlamında hala zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Fakat her ne kadar söz konusu serinin rakipsiz olduğunu söylesek de kullanıcılar tarafından seriye ait uygun fiyatlı bir model alma isteği oluştu. Galaxy S21 ailesine en uygun fiyatlı modeli olarak görülen Galaxy S21 FE, TENAA listelerinde görüntülendi. İşte Türkiye ihtimalli yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S21 FE, TENAA listelerinde görüntülendi

Samsung Galaxy S21 FE modeli hakkında uzun süredir söylentiler mevcuttu. Fakat söz konusu modelin ne zaman tanıtılacağına dair herhangi bir sızıntı gerçekleşmemişti. Genellikle yeni tanıtılan akıllı telefonların tanıtımdan haftalar öncesinde TENAA listelerinde göründüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden Galaxy S21 FE modelinin de yakında karşınıza çıkabileceği öngörülüyor. TENAA listelerinde ortaya çıkan yeni modelin temel özellikleri ortaya çıktı.

samsung galaxy s21 fe TENAA

Cihazın tasarımı hakkında henüz ortaya çıkan bir sızıntı bulunmuyor fakat Galaxy S20 serisinde de alışık olduğumuz üzere serinin diğer modellerine benzer bir tasarım hattına sahip olacağı öngörülüyor. Ortaya çıkan özellikleri incelediğimizde ise söz konusu modelin 6.4 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olacağı biliniyor. Bu ekran 120 Hertz tazeleme oranına sahip olacak. Pil tarafında ise 4500 mAh’lik bir kapasitenin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu pili beslemek için ise 45W gücünde bir hızlı şarj desteği de karşımıza çıkıyor.

Samsung’un amiral gemisi serisi modellerinde merak edilen bir diğer önemli unsur ise işlemci. Türkiye ihtimali bu modelin Samsung tarafından geliştirilen Exynos işlemciye sahip olacağı biliniyor. Fakat bu işlemcinin modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy S21 bir ailesinin en uygun fiyatlı modeli olan S21 Fan Edition hakkında sızıntılar bu kadar. Türkiye’de de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi sızdırılacaktır. Daha fazla bilgiden haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Qualcomm Snapdragon 895 4 nm üretim sürecinden geçecek: İşte detaylar

>> Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin kamera çözünürlüğü belli oldu!