YouTube Go Kapatılıyor: Tamamen Tarihe Karışacak

YouTube Go kapatılıyor

Bir dönemler birçok kişi tarafından kullanılan YouTube Go kapatılıyor. Bu hizmetin ne zaman kesin olarak kapatılacağı açıklandı.

YouTube Go düşük performanslı akıllı telefonlar için son derece önemliydi. Bu tür telefonlar için kullanılan uygulama artık tamamen tarihin tozlu raflarına kaldırılıyor. Google tarafından yapılan açıklamalarda bu hizmetin ne zaman tamamen sonlandırılacağı belirtildi. Özellikle düşük performanslı cihazlar bu durumdan daha fazla etkilenecek.

Android işletim sistemi tüm dünyada büyük bir kullanım oranına sahip. 2017 yılında bütçe dostu Android akıllı telefon modelleri için geliştirilen YouTube Go artık tamamen ortadan kalkıyor. 130 civarında ülkede kullanılan bu uygulama sadece 10 MB büyüklüğe sahip. YouTube normal sürümünün kısıtlamış bir versiyonu olarak görülüyordu.

YouTube Go kapatılıyor: Kullanıcılar seri üzgün

YouTube genellikle birçok kişinin kullanabileceği uygulamalar geliştirmeye çalışıyor. Böylece fazlaca bir kullanıcı kitlesine ulaşmak için yoğun çaba harcıyor. Mesela bazı akıllı telefonlar yüksek performansa sahip değildi. Bu nedenle onlar için YouTube Go geliştirildi.

YouTube Go kapatılıyor

Bahsi geçen uygulama her ne kadar düşük performansa sahip cihazlar için kullanılsa bile yine de özel bir optimizasyona sahipti. Düşük kaliteli hücresel bağlantılar için özel bir optimize sistemine sahip olması kullanıcıların aynı hizmeti almasını sağladı. YouTube yetkilileri artık ana uygulamanın daha verimli bir şekilde kullanılabildiğini ve yüksek performanslı cihazlara ihtiyaç kalmadığını belirtti.

YouTube Go kapanış tarihi belli oldu

Bu uygulamanın Ağustos 2022 tarihinden itibaren kapatılacağı ifade edildi. YouTube kullanıcıları bu tarihten itibaren artık kendi başının çaresine bakmak zorunda kalacak. Uygulama kapandıktan sonra kullanıcılar YouTube ana uygulamasını kullanacak. Aslına bakacak olursak şirketin bu konuda haklı olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle şu anda birçok akıllı telefonun üst düzey özellikleri var. Yani YouTube uygulamasını kullanmak isteyenler problem yaşamadan bunu sağlayabilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> YouTube, Şimdi de Rusya Bağlantılı Kanallar İçin Harekete Geçti!

>> YouTube Sonunda Beklenen Güncellemeyi Alıyor!