YouTube Sonunda Beklenen Güncellemeyi Alıyor!

YouTube Music Güncellemesi

YouTube TV için beklenen güncelleme yayınlandı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni güncelleme hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere bir süredir YouTube TV kullanıcılara hizmer veriyor. Henüz ülkemizde hizmet vermediğini belirtelim. Fakat bazı kaynaklar YouTube TV’nin yakında Türkiye’ye de hizmet vermeye başlayacağını iddia ediyor. Özellikle son dönemlerde Disney+ gibi ulusal medya kanallarının, yavaş yavaş Türkiye’de de hizmet vermeye başlaması, diğer medya platformlarına örnek olmaya başladı. Bu yüzden önümzüdeki dönemlerde YouTube TV tarafında da Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor. Henüz diğer medya platformlarına göre daha yeni olan YouTube TV, yakın zamanda gelen güncelleme ile piyasadaki diğer medya platformlarına benzer bir özelliği alıyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

YouTube Sonunda Beklenen Güncellemeyi Alıyor!

YouTube TV, yavaş yavaş gelişiyor. Özellikle son zamanlarda karşımıza çıkan birçok değişiklik, medya tarafında ilgi görmüştü. Yani artık Netflix, Disney+ gibi TV kanallarına yarışabilecek özellikler ile geldiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde YT TV tarafında hava durumu kanalı vs. eklendiğini görmüştük. Birçok kişinin ortak kullandığı bir TV uygulamasında, uzun süredir olması beklenen bir özellik sonunda kullanıcıları karşılıyor. Artık diğer TV platformlarında da gördüğünüz ‘kim izliyor’ özelliği söz konusu platform ile bizleri karşılayacak.

YouTube

YouTube TV’nin özellikle ABD tarafında önemli bir hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Benzer platformlarda karşımıza çıkan ‘kim izliyor’ özelliğinin Y­ouTube TV tarafında gelmesi önemli bir avantaj. Fakat genel olarak değerlendirdiğimizde, bu özelliğin, rakiplerinden bir hayli geç geldiğini söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde, Netflix, Exxen gibi platformlarda görmeye alışık olduğumuz, çoklu hesap kullanımda kullanıcıları ayırmak için yeni özellik sunuluyor.

YouTube TV, 85’ten fazla kanala bağlı video ve bulut tabanlı DVR sunuyor. ayrıca bu hizmetin ABD’de 65 dolar karşılığında olduğunu belirtelim. Yazımızın başında da belrittiğimiz gibi söz konusu platform henüz Türkiye’de resmi olarak hizmet vermiyor. Fakat Youtube Türkiye tarafında ülkemize önemli yatırımlar yapıldığını belirtelim. Bu yüzden eğer Google, yakında yeni ülkelerde yeni platformlarını tanıtacaksa, bu Türkiye’de olabilir. Önümüzdeki günlerde YT TV tarafında yeni özellikler, ayrıca bu platformun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> 2022 Yılında Bu Kriptolar Uzaya Uçabilir: Beklenti Çok Büyük,

>> Xiaomi 12T Pro İşlemci Tarafında En Güçlüsü Olacak: iPhone’cular Üzgün!