YouTube Zaman Hedefli Yorum Özelliğini Getiriyor: Denemeler Devam Ediyor

YouTube zaman hedefli yorum
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube zaman hedefli yorum özelliğini getiriyor. Şirketin şu an için denemelere devam ettiği ifade edildi. Peki yeni özellikle birlikte neler değişecek.

Video paylaşım siteleri son dönemlerde fazlasıyla popüler. Güzelliğin neredeyse her şey olduğu günümüz dünyasında sosyal medya platformları ve video paylaşım siteleri daha fazla ön plana çıkıyor. YouTube bu alanda lider diyebiliriz. Ancak bu sitenin çok fazla rakibi var.

Google destekli bir platform olması nedeniyle gücünü korumaya devam eden YouTube, şimdilerde farklı özellikler deniyor. Bu özellikler sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam etmek istiyor. Bunu yapmanın en kısa yollarından birisi de hiç şüphesiz güncellemelerdir. Eğer güncelleme sayısı ne kadar çok artar ve yeni özellikler eklenirse o kadar fazla talep görür.

YouTube zaman hedefli yorum ile neyi amaçlıyor

ABD merkezli video paylaşım devi YouTube bu yeni hizmeti ile birlikte önemli bir detayı değiştirmiş oluyor. Normal şartlarda herhangi bir video hakkında yorum yaparken tamamı için kullanım sağlanıyor. Yani videonun herhangi bir parçası yorumlanmıyor.

YouTube zaman hedefli yorum

Platformun değiştirmek istediği özellik tam olarak bu. Videolarda sadece belirli kısımların yorumlanması önemli bir özellik olarak görülebilir. Mesela videonun 3. dakikası ile ilgili yorum yapmak isterseniz bunu genel olarak videonun altında paylaşmanız gerekiyor. Ancak yeni sistemde buna mecburiyet kalmayacak.

YouTube yeni özellik hakkında henüz deneme aşamasında

Yapılan açıklamalara göre YouTube platformu henüz bu özelliği test ediyor. Sadece birkaç insan tarafından kullanılabilen yeni özellik ile ilgili bir süre daha beklenmesi gerekiyor. Zaman damgalı yorumlar özelliği geldikten sonra YouTube uygulamasında bir videonun altındaki yorum bölümünde sıralama tuşu uygulanacak.

YouTube toplumla tamamen uyumlu bir platforma dönüşmek istiyor. Şirketin yavaş yavaş harekete geçtiği görülüyor. Kısacası henüz net olarak güncellemenin herkese yayılacağını söylemek doğru değil. Yapılacak geri dönüşler doğrultusunda yeni güncelleme daha uyumlu olacak. Peki sizce YouTube daha başka ne tür özellikler almalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yüzünü Maske Şeklinde Boyayan Youtuber Sınırdışı Edilecek: Büyük Ses Getirdi

>> YouTube, Android Ve iOS’a Kafa Karıştırıcı Özellikler Ekledi, Video Kalitesi Neye Göre Belirlenecek?


1 YORUM

CEVAP VER