Zoom Yapay Zekası, Sizin İçin Toplantıların En İyi Anlarını Öne Çıkararak Kaydedecek

Zoom Yapay Zekâsı, Sizin İçin Toplantıların En İyi Anlarını Öne Çıkararak Kaydedecek

Zoom Yapay Zekası, siz o an toplantıda olmasanız bile, sizin için toplantıdaki en önemli anları kaydedebilir. Peki ama nasıl?

Eğer çok önemli bir şirket toplantısına katılmanız gerekiyor ve bunu bir şekilde kaçırdıysanız, üzülmeniz normal. Zira o toplantıda bahsedilen detaylar, hem sizin hem de çalıştığınız şirketin geleceği için önemli olabilir. Zoom’a gelen yeni bir güncelleme ise, artık bu tip hataları minimuma indirme şansını sunuyor.

Zoom yapay zekası, artık online toplantılardaki “önemli anları” fark edebiliyor ve sizin için ayrıca kayıt alıp “öne çıkarılan detaylar” olarak size sunabiliyor.

Tabii burada şunu sorabilirsiniz: “Bir yapay zeka, toplantıda bahsedilenler arasından en önemli detayları nasıl kendi başına belirleyebilir?”

Tabii ki burada yüzde yüz doğru saptamadan bahsetmek mümkün değil, haliyle sapmalar olabilir. Yine de uygulama, size önemli detayların neler olabileceği konusunda ön ayarlamalar yapma imkanı sunuyor. Örneğin, önceden tanımlanacak “anahtar kelimeler,” burada önemli rol üstlenebilir. Kimi zaman kullanılan ses tonu bile etkili olabilir. Bu, aynı anda farklı dillerde konuşulan etkinlikler için can sıkıcı sonuçlar da doğurabilir.

Zoom Yapay Zekâsı, Sizin İçin Toplantıların En İyi Anlarını Öne Çıkararak Kaydedecek

Peki Zoom’un yapay zeka destekli “önemli anları öne çıkarma” özelliği ücretli mi?

Cevap, evet. Bu özellik, Zoom’u ücretli kullananlar için geçerli, ki video kayıtları için de bulut depolama kullanılıyor.

Tabii Zoom, bu özellikten hariç olarak başka güncellemeler de duyurdu. Örneğin, yeni sanal arka plan yönetimi. Öyle ya, bazen kamera karşısına geçmemiz gerekir, ama bulunduğumuz ortamın görüntüsü hoş olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda da Zoom’dan yardım alabileceğiz. Bir diğer detay da kayıtlı bir aramaya katılmadan önce ne zaman bildirim alabileceğiniz üzerine.

Zoom nedir?

Zoom, Zoom Video Communications firması tarafından geliştirilen bir video görüşme uygulaması. Gerek PC’de, gerekse de akıllı mobil cihazlarda kullanılabilen uygulama, pek çok farklı dilde destek sunuyor.

Uygulama, özellikle pandemi döneminde sıklıkla kullanılıyor. İş ve okul süreçlerini evlerinden yöneten milyonlarca kişi, internet üzerinden yapılan görüntülü toplantılarda Zoom’u tercih edebiliyor.

Platform, ücretsiz olarak kullanılabiliyor, ama tabii daha gelişmiş özelliklerinden faydalanabilmek için ücretli abonelik modeli de bulunmakta.

>> Uncharted 4 PC ‘ye Geliyor, Peki Ama Ne Zaman?