ZTE Axon 30 Pro 5G, 200 MP kamera ile gelebilir!

ZTE Axon 30 Pro 5G

ZTE’nin amiral gemisi modeli Axon 30 Pro 5G, 200 MP ana kameraya sahip olacağına dair söylentiler ile karşımızda. İşte tüm detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un, 200 MP ISOCELL lensleri tanıtmak için gün saydığını belirtmiştik. Hatta Samsung’un 200 MP kameraya sahip ilk telefonunu bu yılın sonunda piyasaya sürebili­r. Söz konusu ISOCELL teknolojisi sayesinde, kamera çıkıntısını minimuma indirgeyerek, maksimum performansı yakalamak mümkün olacak. ZTE’nin amiral gemisi serisinin yakında tanıtılması beklenen Axon 30 Pro 5G modelinde ise bu kamera kullanılabil­ir. İddialara göre ISOCELL ile Samsung iş birliğinde üretilecek olan lens, Axon 30 Pro modelinde bulunaca­­k. İşte ayrıntılar.

ZTE Axon 30 Pro 200 MP değerinde ISOCELL lensi kullanacak

Çin sosyal medya platformu Weibo’da, WHYLAB isimli kullanıcı bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımında Axon 3­0 Pro 5G modelinde, Samsung’un 200 MP lensinin kullanacağını iddia etti. Geçtiğimiz günlerde A­xon 30 Pro modelinin karşımıza çıkan teaser görüntüleri ise bu durumu iddiayı kanıtlar nitelikte. Çünkü, söz konusu teaser görüntülerinde, yeni modelde bir kamera çıkıntısı bulunuyo­rdu. 200 MP ISOCELL lensinde ise benzer çıkıntı boyutları anlatılmış­tı. Bu yüzden ISOCELL lensi, ZTE’nin yeni amiral gemisi modelinde karşımıza çıkabili­r. Fakat bu haberlerin, ünlü haberciler tarafından ortaya atılan iddialardan ibaret olduğunu da hatırlatalım.

Axon 30 Pro 200 MP

Yeni model hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise, Axon 30 Pro, Qualcomm işlemcisinden güç alacak. Serinin en iyi 5 nm mimarili işlemcisi olan Snapdragon 888 yongasının kullanılacağı iddia ediliyor.

Axon 30 Pro 200 MP

Cihazda, hem performans hem kamera anlamında önemli adımlar atılaca­k gibi gözüküyo­r. ZTE’nin piyasadaki amiral gemisi modellerinden daha uygun fiyata telefonlar çıkarttığını belirtelim. Bu yüzden söz konusu model, Snapdragon 888 işlemcisine sahip en uygun modellerden biri olabil­ir. Fakat 200 MP kamera ve çok daha fazlasının vaat edildiği cihazda, bu fiyat tahmin edilenden yüksek olabili­r.

ZTE Ax­on 30 Pro 5G modelinin ne zaman tanıtılacağına dair net bir tarih bulunmuyor. Fakat 2021’in ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyo­r.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Fiyat performans adayı ZTE Blade 20 5G duyuruldu!