Kripto Paralarda Deprem Yaşandı: Sert Düşüş Var

En önemli kripto para

Kripto paralarda deprem gibi bir düşüş yaşandı. Birçok analist tarafından yükseliş beklentisi devam eden kripto paralar dün akşam saat 10 itibari ile düşüşe geçti. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto para borsaları genellikle mevcut yönelime göre ilerliyor. Mesela birçok analist ve yatırımcı boğa sezonu işareti verdi. Böylece borsalarda da yine benzer bir yönelim olduğunu gördük. Bitcoin 68 bin dolar seviyelerini bile aştı. Bu sayede yeni rekorlara imza atmayı başardı.

Çinli emlak devi Evergrande ile ilgili gelen bir haber her şeyin tersine dönmesine neden oldu. Bu şirketin borcu genel olarak değerlendirildiğinde dünyanın en büyük şirketlerinin değerine yakın. Sadece bu bile aslında durumun ne kadar kötü olduğunu göstermeye yetiyor. İşte bu ekonomik gelişme tüm kripto paraları vurdu.

Kripto paralarda deprem devam ediyor

Çinli emlak devinin yapması gereken 148 milyon dolarlık faiz ödemesi ne yazık ki gerçekleştirilemedi. Bu durum firmanın iflas ettiği veya iflasını açıkladığı yönünde bazı bilgilerin gelmesine neden oldu. Kripto paralar genellikle ekonomik gelişmelerden çok hızlı bir şekilde etkileniyor. İşte tam da bu nedenle hızlı bir geri çekilme yaşandı.

Kripto paralarda deprem

Faiz ödemesini yapamaması aslında doğrudan bir iflas anlamına gelmiyor. Fakat şirketin çok zor durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum sadece 1 ay içerisinde firmanın iflasını açıklaması ile sonuçlanabilir. Bitcoin, yaşanan bu gelişmeler üzerine 64 bin seviyelerine kadar geriledi. Böylece boğa sezonu yarım yamalak kaldı.

Tüm kripto paralarda düşüş yaşandı

ADA, XRP, LINK ve BNB gibi bütün kripto paralarda en az yüzde 8 oranında düşüş yaşandı. Bitcoin düşünce zaten genel olarak piyasadaki tüm kripto paralar aşağı yönlü bir eğilim gösteriyor. Bu nedenle piyasada genel bir korku havası oluştu.

Peki siz kripto paralar ile ilgili yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple’ın Kilit İsmi Kripto Paralar Hakkında Konuştu: Yükseliş Beklentisi Oluştu

>> Kripto Paralarda Yeni Seviyeler Bakın Hangileri Olacak: BTC, DOGE, ETH, VET