150W hızlı şarj, akıllı telefonlar için imkansız değil: İşte detaylar

Hızlı Şarjlı Telefonlar

Sızdırılanlara göre yakında karşımıza 150W hızlı şarj teknolojisine sahip akıllı telefonlar çıkabilir. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında karşımıza çıkacak telefonlarda ise 150W hızlı şarj gücünün kullanması bekleniyor. Bu sayede 20 dakikadan daha kısa bir sürede telefonu şarj etmek mümkün olacak.

150W hızlı şarj akıllı telefonlar için imkansız değil: İşte detaylar

150W hızlı şarj

Çin sosyal medya platformu ve Weibo’da paylaşılanlara göre 150W şarj gücüne sahip akıllı telefonlar yolda. Bu akıllı telefonları şarj etmek 20 dakikadan daha kısa sürebilir. Yakında kullanıcıların karşısına çıkması beklenen hızlı şarj desteğine sahip akıllı telefonların ilk hangi markadan geleceği ise henüz belirsiz. Fakat genellikle yüksek hızlı şarj desteğine sahip modelleri ile tanıdığımız iki marka mevcut. Çoğu kaynak, Oppo veya Xiaomi’nin 150W şarj gücüne sahip telefon ile karşımıza çıkacağını umuyor.

150W şarj teknolojisinin, akıllı telefonun bataryasının ömrünü azaltıp azaltmayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Örneğin 10 dakikada şarj olan bir telefonun pil ömrü ne kadar uzun olabilir tartışma konusu. Önümüzdeki günlerde hızlı şarj teknolojileri hakkında daha çok bilgi ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Bekarlar Günü kolileri insansız araçlarla teslim edildigünü fırsatları

>> Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta Neler Yaşandı? (9 – 16 Kasım 2021)