Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta Neler Yaşandı? (9 – 16 Kasım 2021)

Kripto para piyasalarında bu hafta

Kripto para piyasalarında bu hafta oldukça heyecanlı geçti. Bu nedenle son derece sert hareketlerin yapıldığını görüyoruz. İşte konuyla alakalı bu hafta merak edilen bütün detaylar.

Kripto paralarda bazen yaşanan en ufak bir gelişme bile fiyatların hızlıca değişmesine neden olabiliyor. Bu nedenle haberlerin düzenli takip edilmesi şart. Kripto para yatırımcıları en ufak bir haberde bile yatırımlarını yeniden şekillendirebiliyor. Bugünlerde gelen en ilginç haberler üst düzey yöneticiler ile ilgiliydi.

Kripto para piyasalarında bu hafta: Evergrande ve Tim Cook

Kripto paralarda geçtiğimiz hafta çok büyük bir deprem yaşandı. Çinli emlak devi Evergrande hakkında iflas haberleri geldi ve bu durum piyasaların geri çekilmesine neden oldu. Şirket kesin olarak iflas ettiğini açıklamadı. Ancak firmanın borcunu ödemekte çok zorlandığı ifade edildi. Bu durum iflas olarak algılandı.

Kripto para piyasalarında bu hafta

Tim Cook bu haftanın en çok konuşulan bir diğer konusuydu. Kendisi New York Times tarafından düzenlenen çevrimiçi bir programda konuk oldu. Sunucu ona kripto parasının olup olmadığını sordu. Apple CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bulundu. Kripto paralara yatırım yapmanın son derece mantıklı olduğunu söyledi. Kendisinin de bir kripto para sepetine sahip olduğunu belirtti.

Kripto paralarda Musk etkisi

Kripto para birimlerinde bu hafta yine Elon Musk etkisi yaşandı. Kendisinin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle bazı kripto paraların fiyatı çok sert bir şekilde artış gösterebiliyor. Twitter üzerinden ismini Lord Edge olarak değiştiren ünlü girişimci aynı isme sahip kripto para biriminin yüzde 630 oranında yükselmesine neden oldu. Bu durum elbette kripto para yatırımı yapan kişileri sevindirdi.

Lord Edge kripto parası tek seferde neredeyse 1 yıllık yükseliş yapmış oldu. Kendisi ara sıra bu tür spekülatif haberlere konu olabiliyor. Ancak birçok yatırımcı uzun vade dijital varlıkları elinde tutmayı tercih ediyor. Peki siz bu hafta yaşanan kripto para gelişmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Boğaları Kararsız Kaldı: Kripto Para Sektörü Dengesizleşti

>> 126 Bin Dolarlık Kripto Para Buhar Oldu: Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi