24 – 30 Mayıs Oyun Haftasında Çıkacak Önemli Yapımlar

24 – 30 Mayıs haftasının oyun rehberi yayında

Oyun çıkış rehberimizde sıra 24 – 30 Mayıs haftasına geldi. Yine her hafta olduğu gibi çok önemli yapımlar bu hafta oyuncuların karşısında çıkacak. Şimdi bu oyunlara birlikte bakalım.

Biomutant (PlayStation 4, Xbox One, PC) – 25 Mayıs

Aksiyon rol yapma türündeki Biomutant bu hafta sizinle paylaştığımız ilk oyun. İlk etapta PC ve bir önceki nesil konsollara gelecek oyun sonuçta PlayStation 5 ve Xbox Series S ve X’e de gelecek.

Açık dünyada üçüncü şahıs bakışından oynanan oyunda mutant canlılarla dolu bir dünyadaki bir canlıyı oynuyoruz. Oyunda karakterinizi özgünce tasarlama şansınız var. Bununla birlikte karakterinizin özellikleri oyun tarzını da etkiliyor. Bu yüzden Elder Scrools tarzı oyunları sevenlere bu yapımı öneriyoruz.

Final Fantasy XIV (PlayStation 5) – 25 Mayıs

Efsane rol yapma oyunu serisinin çevrim içi oynanan yapımı PlayStation 5 için çıkış yapıyor. Oyun ilk olarak PC ve PlayStation 3 için çıkmıştı. Bunu takiben PlayStation 4 için gelen oyun şimdi en yeni nesle de çıkışını yapacak. Oyun daha önce Nisan ayının ortalarında açık beta olarak PlayStation 5 için çıkmıştı. Artık MMORPG severler Final Fantasy evrenine en yeni konsollarında özgürce dalabilecek.

King of Seas (PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 25 Mayıs

Korsanlık simülasyonu olma iddiasındaki King of Seas bu hafta karşımızda olacak. Tabii ki korsanlık derken denizleri kastediyoruz. Özellikle bu oyunun efsane yapım Sid Meier’s Pirates’tan oldukça esinlendiğini söylemeliyiz. Bu yüzden fazla söze gerek olmadığını ve bu haftanın korsanların haftası olduğunu söyleyelim.

Earth Defense Force: World Brothers (PlayStation 4, Switch, PC) – 27 Mayıs

Earth Defence Force serisinin duyurulan iki oyun içinden World Brothers, 24 – 30 Mayıs haftasında piyasaya çıkıyor. Bu yapım daha çizgi filme benzer havası ve eğlenceli atmosferiyle dikkat çekiyor. Oyundaki amacımız dev böcek, robot ve uzaylıları havaya uçurmak. Ancak bu sefer daha az rahatsız edici ve eğlenceli grafiklerle!

Wonder Boy: Asha in Monster World (PlayStation 4, Switch, PC) – 28 Mayıs

24 – 30 Mayıs oyun  haftasının retro yapımı ise iki boyutlu bir rol yapma yapımı olan Wonder Boy: Asha in Monster World. Orijinalinde Japonya için 1994 yılında yayınlanan oyun 2012’de ancak Avrupa ve Amerika pazarına gelmişti. Şimdi ise oyunun yeniden yapımı nostalji yapmak isteyenler için ve deneyimlemek isteyenler için piyasada olacak.

Diğer haberler:

>> Red Dead Redemption 2 VR Modu Ortaya Çıktı: Harika Görünüyor!

>> Call of Duty Mobile Nasıl İndirilir? İşte En Kolay Yolu