21 – 27 Haziran Oyun Rehberi: Dark Alliance Platformları Karşılayacak!

21 – 27 Haziran Oyun takviminin önemli yapımları haberimizde

E3’ü takip eden 21 – 27 Haziran haftasında iddialı bir oyun listesi yine karşımızda. Ancak bu yine de ilgi çekici yapımlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Gelin bu haftanın ilgi çekici yapımlarına birlikte bakalım…

Dark Alliance (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 22 Haziran

Masaüstü rol yapma oyunlarının en popüler sistemi Dungeons & Dragons için yepyeni bir oyun bu hafta karşımıza çıkacak. Kısacası oyun, üçüncü şahıs bakış açısından baktığımız bir aksiyon rol yapma oyunu. Ayrıca yapım Dungeons & Dragons’un oyun sisteminin yanında Badur’s Gate’in ruhani devamı olarak dikkat çekiyor. Ayrıca oyunun elimizin altında olan neredeyse her platformda olacak. Bu da bu hafta yepyeni bir oyun arayanlar için mükemmel seçenek olduğunu gösteriyor.

Ender Lilies: Quietus of the Knights (Switch, PC) – 22 Haziran

Ender Lilies: Quietus of the Knights yine iki boyutlu bir rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkacak. Oyunda cesur bir şövalyeye eşlik eden bir ruh olması oldukça dikkat çekici. Bununla birlikte oyunda yıkılmış bir krallığın enkazında yatan gizemleri araştırıyoruz.

Lego Builder’s Journey (Switch, PC) – 22 Haziran

2019’da iOS cihazlara çıkan Lego konulu oyun 21 – 27 Haziran hafta sonunda Switch ve PC için de çıkışını yapacak. Bu oyun özellikle uzun saatlerini lego başında geçirenler için oldukça eğlenceli bir yapım. Üstelik gerçek lego setleri almaktan daha ekonomik olacağı da kesin. Oyunda görevler ya da özgürce yaratıcı şeyler yapmanız mümkün. Bu yüzden oyunda birçok zorlukla ve iyi fikirler bulmanızın gerektiği anlar olacak.

Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game (PlayStation 4, Xbox One, Switch, Stadia, PC) – 22 Haziran

Salgınla mücadele sebebiyle geçtiğimiz yıl yaşanan büyük belirsizlik olimpiyat oyunlarının da bu yıla alınmasına sebep oldu. Bu yüzden resmi olimpiyat oyunu da bu hafta karşımıza çıkacak önemli yapımlardan. Sega yapımı oyun, biraz daha arcade tarafındaki tarzıyla dikkat çekiyor.

The Eternal Castle Remastered (PlayStation 5, PlayStation 4) – 24 Haziran

Sinematik platform oyunları 90’larda en popüler dönemlerini yaşadılar. Dönem için karakterlerin animasyonları ve oyunun hikayesi o dönem oyuncuların büyük ilgisi ile karşılaştı. 1987 yapımı efsane oyun da bu hafta PlayStation platformu için geri dönüşünü yapmaya hazır.

Scarlet Nexus (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 25 Haziran

Önümüzdeki hafta çok sayıda platforma çıkacak bir başka önemli oyun da Scarlett Nexus olacak. Bir başka aksiyon rol yapma oyunu olan Scarlet Nexus, üçüncü oyunda New Himuka isimli bölgeyi “Others” isimli yaratıklardan korumaya çalışıyoruz. Yuito ve Kasane isimli oynadığımız iki karakter kılıçları yanında çevredeki birçok nesneyi fırlatarak düşmanla mücadele ediyorlar.

Diğer haberler:

>> Aras Şenyüz Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Oldu

>> PlayStation 5 Güncellemesine Katılabilirsiniz: Nasıl Yapacağınızı Anlattık