Acer RTX 30 Serisi Ekran Kartı Olan Dizüstü Bilgisayarlara Doping Yaptı!

Acer marka dizüstü bilgisayarınız eğer RTX 30 serisi bir ekran kartına sahipse bir müjdemiz var. Kısacası ekran kartınızdan yakında çok daha yüksek performans alacaksınız. Detaylar haberimizde…

Dizüstü bilgisayarınız eğer Acer markaysa yakında aldığınız performansta artış görmeniz mümkün. Şirket mevcut ve gelecekteki RTX 30 serisi kullanan dizüstü bilgisayarların gücünü artırıyor. Özetle, Nitro 5, Predator Helios ve Predator Triton 300 gibi makineler, 5 watt’tan 30 watt’a kadar yükselişler görecek. Böylece grafik performansını ücretsiz bir firmware güncellemesiyle artırıyor.

Özellikle çoktan satışı gerçekleşmiş bilgisayarlarda bu türden müjdeler duymaya alışkın değiliz. Toplam grafik gücü yani TGP değerini artırmak ekran kartını daha yüksek verimle kullanmak demek. Bu sayede teoride de olsa bilgisayarınızın performansı belirli oranda artacaktır.

Henüz bu artışın fps’lere yansımasının ölçülmediğini belirtelim. Güncelleme geldiğinde yaşanan yükselişlerle ilgili testler gerçekleşecektir. Umarız kullanıcılar için bu performans artışı etkili olur. Görünen o ki Acer bilgisayarlarındaki tasarıma güven duyuyor. Önümüzdeki bu değişim grafik işlemcisinin daha fazla ısınmasına sebep olacak. Bu yüzden bu artış soğutma sistemlerinize ekstra bir yük getirecektir. Eğer soğutma sistemleri bu yükselişle başa çıkamayacak olursa throttle yaşanarak performansınız yükseleceğine düşecektir.

Acer RTX 30 serisi kullanan bilgisayarlarda gerçekleşecek performans artışı hakkında açıklama yaptı

Eğer bu durum Acer için olumlu bir gelişme olursa bu durum diğer markaları da cesaretlendirecektir. Bu sayede diğer firmalardan da benzer güncellemeler görmemiz olası bir hale gelir. Memnun edici bu gelişme hakkında Acer Almanya Kıdemli İşletme Müdürü Marcel Behm bir açıklama yaptı. Behm açıklamasında şunları söyledi:

“Oyun donanımı konusundaki bir iddiamız var. Amacımız, mümkün olan en iyi CPU ve GPU performansı, hacmi ve dayanıklılığı arasında bir denge sunmaktır. Bu yüzden bu güncellemeyi hem kullanıcılarımıza hem de potansiyel alıcılara sunmaktan memnunuz. Gelecek olan BIOS güncellemesi ile kullanıcılarımız yükselen grafik performansı alacaklar.”

Bu güncellemeden en büyük yararı 30W TGP değerini yükseltecek olan RTX 3060’lı Helios 300 görecek. Özellikle bu kart için gerçekleşecek değişimi görmek heyecan verici olacaktır. Ayrıca kullanıcılar eğer bu yükselmeden memnun olmazlarsa kolayca bilgisayarlarını normal ayarlarda çalıştırma imkanına sahip olacak. Sonuç olarak biz de Acer kullanıcılarına bilgisayarlarını güncellemeyi unutmamalarını tavsiye ediyoruz.

Diğer haberler:

>> Sosyal Medyada Kilo Verme Reklamları Engelleniyor: İlk Taşı Pinterest Attı

>> Analistlerin Ripple Tahmini Yok Artık Dedirtti: 2021 Yılı Çok Hareketli Geçecek